REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Vasario 9 d. 15:46

G. Landsbergis nesureikšmina kritikos dėl sprendimo išeiti atostogų: visa istorija yra muilo burbulas

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Rugilė AugustaitytėŠaltinis: ELTA


258785

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nesureikšmina gautos kritikos dėl sprendimo išeiti kasmetinių atostogų pedofilijos skandalo įkarštyje. Pasak jo, visi atsakymai yra jau pateikti, o istorija jau tampa „muilo burbulu“.

„Ne pirmą kartą surezonuoja mano atostogos. Nesistebiu nė kiek, šiandien esu posėdyje. Atostogų aš neatsišaukiau, apskritai, man atrodo, kad visa šita istorija yra muilo burbulas, pučiamas vieno žmogaus, palaikomas jo kitų opozicinių frakcijų, kurios, matyt, nesugalvojo nieko, ką galėjo sugalvoti šitoje situacijoje daryti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams konservatorių pirmininkas.

G. Landsbergio teigimu, šiuo metu klausimus dėl galimo informacijos nutekinimo turėtų spręsti Generalinė prokuratūra, mat, pažymi jis, politikų atsakymai jau yra pateikti.

„Visi atsakymai yra pateikti, daugiau papildomai pasakyti, tiesą sakant, net nelabai yra ką. (...) Man yra visiškai viskas aišku“, – sakė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad sausio 23 d. generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Visgi, keletą dienų iki to, sausio 20 d. vakarą pats politikas pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), prašydamas panaikinti jo mandatą. Į VRK politikas kreipėsi būdamas komandiruotėje Čilėje, o savo sprendimą argumentavo asmeninėmis priežastimis.

Seimo opozicijai ir žiniasklaidai keliant klausimus dėl K. Bartoševičiaus pasitraukimo iš parlamento aplinkybių, paaiškėjo, kad tą patį penktadienį, kai politikas atsisakė mandato, V. Čmilytė-Nielsen buvo susitikusi su N. Grunskiene. Prokurorė informavo Seimo vadovę apie būsimą kreipimąsi dėl parlamentaro teisinio imuniteto naikinimo. Tiesa, tądien, pasak N. Grunskienės ir V. Čmilytės-Nielsen, nei K. Bartoševičiaus pavardė, nei politiko partinė priklausomybė nebuvo įvardinta.

Vėliau Seimo pirmininkė pripažino, kad po pokalbio su generaline prokurore, ji buvo susitikusi su premjere Ingrida Šimonyte. Abi politikės tikina apie ikiteisminį tyrimą, kuriame figūruoja K. Bartoševičius, nieko nežinoję.

Antradienį viešojoje erdvėje pasirodė informacija ir apie tai, kad konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sausio 20 d. skambino komandiruotėje buvusiam Seimo nariui. Žurnalistams ji aiškino tai dariusi po to, kai gavo K. Bartoševičiaus žinutę apie sprendimą pasitraukti iš parlamento. Politikė taip pat nurodė, kad su buvusiu kolega bendravo per programėlę „Signal“, kurioje, pasak jos, neišliko siųsti pranešimai.

Istorijos aplinkybės ėmė kelti klausimus Seimo opozicijai – imta spėlioti, ar Čilėje buvusiam Seimo nariui parlamento vadovybė ar frakcijos kolegos nenutekino informacijos apie ikiteisminį tyrimą. Dėl to parlamento mažuma nutarė sušaukti neeilinę Seimo sesiją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA