REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Kovo 6 d. 16:46

G. Landsbergis: nėra jokių abejonių, kad S. Cichanouskaja yra teisėta Baltarusijos žmonių lyderė

Lietuva

BNS / Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


260992

Minsko teismui už akių nuteisus Baltarusijos opozicijos lyderę Sviatlaną Cichanouskają, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad tai niekaip nepakeis fakto, jog prieš autoritarinį Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką 2020 m. rinkimuose kovojusi politikė yra tikroji šalies lyderė.

„Nėra jokių abejonių, kad S. Cichanouskaja yra teisėta Baltarusijos žmonių lyderė. Lukašenkos parodomųjų teismų sprendimai negali ir nepakeis šios realybės. Baltarusija vieną dieną ir vėl bus laisva“, – pirmadienį savo „Twitter“ paskyroje rašė ministras.

ELTA primena, kad pirmadienį Baltarusija nuteisė 15 metų kalėti opozicijos lyderę Sviatlaną Cichanouskają. Ji nubausta už vadovavimą istoriniams protestams prieš A. Lukašenką. Politikė buvo nuteista už akių dėl kaltinimų valstybės išdavyste ir „sąmokslu užgrobti valdžią“.

Po protestų, kuriuos įžiebė ginčytini 2020 m. prezidento rinkimai, S. Cichanouskaja buvo priversta pasitraukti iš šalies į kaimyninę Lietuvą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA