REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 29 d. 15:05

G. Landsbergis: nematau jokių „signalų“, rodančių, kad Rusija nori „taikos“

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


287766

Signalų, kad Maskva yra pasirengusi derėtis dėl taikos Ukrainoje, nematyti, sako šalies užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Taip politikas reaguoja į pastaruoju metu tarptautinėje erdvėje verdančias diskusijas, esą Vladimiras Putinas per diplomatinius kanalus praneša, jog yra pasirengęs stabdyti karo veiksmus ir diskutuoti dėl paliaubų.

„Nematau jokių „tylių signalų“, rodančių, kad Rusija nori „taikos“. Matau tik sugriautus prekybos centrus, degančius namus ir suniokotus gimdymo namus – dar vienos Rusijos teroristinės atakos rezultatus“, – penktadienį socialiniame tinkle „X“ rašė G. Landsbergis.

„Dabar turime siųsti aiškius signalus, kad tokie nusikaltimai negali tęstis“, – pabrėžė jis.

Kaip pranešta anksčiau, praėjusią savaitę „The New York Times“, remdamasis dviem aukšto rango Rusijos pareigūnais, skelbė, kad Kremlius diplomatiniais kanalais signalizuoja apie ketinimus derėtis dėl taikos Ukrainoje.

Kyjivas kartoja, kad derybos su agresore yra neįmanomos. Trečiadienį Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) sekretorius Oleksijus Danilovas pareiškė, kad vienintelė priešo siūloma sąlyga – kapituliacija.

„Putinas nėra pasirengęs jokioms deryboms. Putinas ir jo aplinka tokiais pareiškimais siekia sumažinti paramą mūsų šaliai. Jie skleidžia šias melagienas, kad esą yra pasiruošę deryboms“, – pažymėjo O. Danilovas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA