REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 13 d. 10:54

G. Landsbergis: naujasis ES sankcijų Rusijai paketas nuteikia optimistiškai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283329

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad naujasis Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai paketas yra geras, nuteikia optimistiškai.

„Bent jau iš ištraukų, kurias mačiau, esu gana optimistiškai nusiteikęs“, – pirmadienį prieš Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybą sakė ministras.

G. Landsbergis sakė manantis, kad prasidėjus politinėms diskusijoms dėl naujausių sankcijų, galutinis variantas „greičiausiai bus silpnesnis“.

„Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad nuo pastarojo paketo praėjo nemažai laiko, tai gana geras paketas“, – teigė ministras.

Anot G. Landsbergio, 12-asis sankcijų Rusijai paketas apima nemažai sričių.

„Jame yra tiek individualių sankcijų, tiek ir sektorių, tiek ir atskirų įmonių“, – kalbėjo ministras.

ES birželį priėmė vienuoliktąjį sankcijų Rusijai paketą dėl jos invazijos į Ukrainą, juo siekiama sumažinti sankcijų apėjimą.

Bendrija tuomet į juodąjį sąrašą įtraukė dar 87 subjektus, kurie tiesiogiai remia Rusijos karinį pramoninį kompleksą ir kuriems turės būti taikomi griežtesni dvejopo naudojimo prekių ir pažangiųjų technologijų eksporto apribojimai.

Spalio viduryje Lenkija EK pateikė siūlymą dėl 12-ojo sankcijų Rusijai paketo. Šiuo pasiūlymu numatytos sankcijos rusiškiems deimantams ir ribojamosios priemonės platesniam asmenų ir subjektų ratui.

Lenkijos pasiūlyme, be deimantų, taip pat raginama uždrausti iš Rusijos importuoti suskystintas naftos dujas ir naudotis rusiškomis informacinių ir ryšių technologijų paslaugomis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA