REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 28 d. 16:07

G. Landsbergis lankosi Odesoje

Lietuva

URM nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


265822

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) kolegomis penktadienį lankosi Ukrainos Odesos uoste, kur aptars grūdų eksporto klausimus, susitiks su Ukrainos diplomatijos vadovu Dmytro Kuleba.

„Negali būti jokių abejonių dėl Šiaurės ir Baltijos šalių visiškos paramos Ukrainai. Šiandien esame Odesoje, kad aptartumėme pasaulio maisto saugumą ir aiškiai pasakytumėme ukrainiečiams, kad mūsų laisvė yra jūsų laisvė, jūsų kova yra mūsų kova“, – tviteryje paskelbė G. Landsbergis.

Bendrą „tvirtą paramą“ Ukrainai „Twitter“ kartu su Lietuva išreiškė ir Latvijos, Estijos, Danijos, Norvegijos, Švedijos bei Islandijos diplomatijų vadovai.

Kaip BNS informavo Užsienio reikalų ministerija, ministras dalyvaus Odesoje vyksiančio atstatymo forumo atidaryme, susitikimuose Odesos jūrų uoste su Valstybinės Ukrainos įmonės „Odesos jūros prekybos uostas“ atstovais bei Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadu admirolu Oleksijumi Neižpapa.

Pasak URM, susitikimuose bus aptarti Ukrainos grūdų eksporto, „Juodosios Jūros Grūdų iniciatyvos“ susitarimo įgyvendinimo bei saugumo situacijos klausimai.

Vėliau planuojamas darbinis susitikimas su Ukrainos užsienio reikalų ministru D. Kuleba, jame bus aptariami aktualiausi paramos Ukrainai ir tarptautinės bendruomenės atsako į Rusijos invaziją klausimai.

Tai jau šeštasis užsienio reikalų ministro G. Landsbergio vizitas Ukrainoje. Paskutinį kartą Ukrainoje G. Landsbergis lankėsi kovo 24-ąją, kur susitiko su prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Pernai liepą pradėta įgyvendinti Juodosios jūros grūdų iniciatyva leido eksportuoti ukrainietiškus grūdus po to, kai jis sustojo invazijos pradžioje. Grūdų eksportas iš šios šalies yra gyvybiškai svarbus pasaulio maisto saugumui.

Dabartinis susitarimas galioja iki gegužės 18-osios, bet Maskva ne kartą grasino užkirsti kelią tolesniam susitarimo, kuris buvo pratęstas tris kartus, galiojimui, jeigu nebus pašalintos kliūtys lygiagrečiam susitarimui dėl nekliudomo Rusijos maisto produktų ir trąšų eksporto.REDAKCIJA REKOMENDUOJA