REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Vasario 19 d. 13:42

G. Landsbergis Japonijai siūlo stiprinti partnerystę saugumo srityje: Rusija žvangina ginklais ir sėja mirtį ne tik Europoje

Lietuva

P. Peleckio/Fotobankas.lt nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


259557

Atėjo metas Lietuvai ir Japonijai stiprinti partnerystę ir saugumo srityje, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Rusija yra ne tik agresyvi, bet ir pavojinga kaimynė, žvanginanti ginklais bei sėjanti mirtį ne tik Europos kontinente. Japonija jau yra strateginė Lietuvos prekybos partnerė, bet atėjo metas stiprinti partnerystę ir saugumo srityje“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas Miuncheno saugumo konferencijoje susitikęs su Japonijos užsienio reikalų ministru Yoshimasa Hayashi.

G. Landsbergis padėkojo Japonijos diplomatijos vadovui už principingą poziciją sankcijų Rusijai klausimu. „Ekonominis spaudimas Rusijai artina Ukrainos pergalę“, – susitikimo metu sakė ministras.

Japonija šiuo metu pirmininkauja G-7 formatui ir pažadėjo ir toliau aktyviai telkti tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainai.

Lietuvos ir Japonijos ministrai taip pat aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimą prekybos, mokslinių tyrimų ir kitose srityse.

2022 metais, lyginant su 2021 metais, lietuviškos kilmės eksportas į Japoniją padidėjo 25 proc. (nuo 70,81 mln. iki 88,35 mln. eurų). Lyginant bendrą eksportą į Japoniją, 2022 metais stebimas 33 proc. augimas (nuo 77,98 mln. iki 103,94 mln. eurų).REDAKCIJA REKOMENDUOJA