PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 21 d. 11:25

G. Landsbergis įvertino G. Nausėdos užuominas apie politinę ateitį: sėkmės ir gero vėjo

Lietuva

ELTA nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


301857

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, reaguodamas į Gitano Nausėdos pasvarstymus pasibaigus kadencijai prezidento poste likti vidaus politikoje, tikina galįs tik palinkėti šalies vadovui sėkmės.

„Tik palinkėti sėkmės galiu. Politika, ypatingai nacionalinė politika, parlamentinė ir partinė nėra dosni džiaugsmais. Tai apsisprendimas joje dalyvauti visą laiką yra nelengvas ir stipriai turi būti apgalvotas“, – antradienį žurnalistams Seime teigė G. Landsbergis.

„Jeigu tai valstybės vadovas yra padaręs, tai sėkmės ir gero vėjo“, – pridūrė jis.

Dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda sako – jei laimės sekmadienį vyksiančius rinkimus, jo dalyvavimas politikoje nebūtinai baigsis su antrąja kadencija. Prezidentas tikina tikrai nepretenduosiantis į tarptautinių institucijų postus, tačiau paklaustas, ar matytų save premjeru – prisimena Lietuvai prezidentavusį bei premjeravusį Algirdą Brazauską.

Antrosios kadencijos siekiantis prezidentas leidžia suprasti, kad, kalbant apie jo politinę ateitį, galima svarstyti įvairiais galimybes. G. Nausėda neskuba atmesti ir minties, kad po dešimties metų vadovavimo šaliai jis galėtų vadovauti ar net įsteigti politinę partiją.

„Tai priklausys nuo daugybės aplinkybių, nuo sveikatos, pirmiausiai, nuo noro vykdyti aktyvias funkcijas ir būti aktyviu visuomeniškai. Visgi, sutikime, jei bus antroji kadencija, jos pabaigoje man bus 65 metai. Kitaip tariant, tai yra amžius, kada žmogus turi apsispręsti, ar jis pagaliau užsidirbo sau ramią ir orią ramybę, ar, visgi, dar norėtų tęsti savo veiklą. Šiandien tikrai nenoriu spėlioti, aš tiesiog nenoriu, kad kažkas uždėtų ant manęs kryžiuką ir užritintų didelį akmenį. Visokie variantai yra įmanomi. Politika yra labai įdomi veikla, kurioje tikrai yra galimybių nemažai ką nuveikti“, – teigė prezidentas.