REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Kovo 21 d. 21:39

G. Landsbergis ir A. Anušauskas ES taryboje aptarė paramą Ukrainai bei Bendrijos saugumą

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


209869

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje aptarė, kokie bus tolesni Bendrijos veiksmai reaguojant į tebesitęsiančią Rusijos karinę invaziją Ukrainoje.

Pasak ministerijų pranešimų, ES užsienio reikalų ir gynybos ministrai Briuselyje pirmadienį ypatingą dėmesį skyrė paramos Ukrainai užtikrinimui, atgrasymo priemonėms bei koordinacijai su partneriais veikiant daugiašaliuose formatuose.

Užsienio reikalų ministrai Tarybos metu sutarė tęsti karinę ir humanitarinę paramą Ukrainai ir kaimyninėms šalims, kurios sulaukia didelių Ukrainos pabėgėlių srautų.

„Jei tikrai norime suteikti galimybę ukrainiečiams apginti savo šalį, privalome atliepti jų pagalbos prašymus ir teikti karinę ginkluotę“, − po susitikimo sakė G. Landsbergis

Ministras kvietė rimtai vertinti ir Ukrainos siekius tapti ES nare ir ragina Europos Komisiją pradėti procesą ir išsiųsti klausimyną Ukrainai.

„Versalio deklaracija, kurioje pripažįstama, kad Ukraina priklauso Europos šeimai, siunčia stiprų politinį signalą Ukrainai ir jos žmonėms. Ženkime dar toliau ir suteikime Ukrainai šalies kandidatės statusą“, – sakė ministras

Neformalioje diskusijoje užsienio reikalų ministrai su Moldovos užsienio reikalų ir europinės integracijos ministru Nicu Popescu (Niku Popesku) aptarė ES paramą, stiprinant šalies atsparumą bei tvarkantis su dideliu Ukrainos pabėgėlių srautu.

Taryboje bendrai pritarta ir ES Strateginiam kompasui, šiuo dokumentu apibrėžiama Bendrijos saugumo aplinka bei grėsmės, taip pat – nustatomi saugumo ir gynybos politikos tikslai iki 2030 metų.

„Šiandien patvirtinome Strateginį kompasą. Matydamos Rusijos agresiją Ukrainoje, ES šalys pasiekė svarbų sutarimą ir pasiuntė politinę žinią pasauliui apie ES pasiryžimą stiprinti savo saugumą ir gynybą bei padėti mūsų partneriams“, – sakė ministras A. Anušauskas.

Šalys sutarė, kad „Rusija kelia ilgalaikę ir tiesioginę grėsmę Europos saugumui“. Pasak A. Anušausko, tai yra didžiulis postūmis kuriant bendrą grėsmių supratimą.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA