PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Sausio 18 d. 13:40

G. Landsbergis: įmanomi tolesni teisiniai veiksmai dėl „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo Minske

Vilnius

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


201119

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad dar nėra tinkamai susipažinęs su Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) ataskaita dėl Minske nutupdyto į Vilnių skridusio bendrovės „Ryanair“ lėktuvo. Tačiau pasak jo, remiantis pirminiu vertinimu, galima pastebėti grubius pažeidimus vykdant lėktuvo nutupdymą Minske.

„Tik labai probėkšmiai buvau supažindintas su ataskaita. Mano pirminis vertinimas, kad yra įvardinti ataskaitoje aiškūs, grubūs pažeidimai. Suprantu, kad yra stygius, kas už tų pažeidimų slepiasi, kas tai padarė", – atsakydamas į žurnalistų klausimus Seime antradienį teigė G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras mano, kad ataskaitai tapus viešai įmanomi tolesni veiksmai bei teisinės pasekmės už neteisėtus veiksmus nutupdant lėktuvą.

„Manau, kad tolesni veiksmai įmanomi, ypač, jeigu tas vertinimas iš tikrųjų yra teisingas (nemačiau paties teksto, tik vertinimas man yra perduotas), tai aišku, jeigu yra įvardinti neteisėti veiksmai, iš neteisinių veiksmų turi kilti ir teisinės pasekmės, kaip tolesni tyrimai Europos Sajungos ar net kreipimasis į kokias nors teisines institucijas ir t.t. Grįšim prie to klausimo", – tikino užsienio reikalų ministras.

ELTA primena, kad gegužės 22 d. iš Graikijos į Vilnių skridęs „Ryanair“ lėktuvas po melagingo pranešimo apie neva jame esančią bombą buvo priverstinai nutupdytas Minske. Baltarusijos oro erdvėje jį lydėjo šios šalies karinių oro pajėgų naikintuvas MIG-29.

Minske tuomet išlaipinti lėktuvu skridę žurnalistas Ramanas Pratasevičius ir Europos humanitarinio universiteto studentė Sofija Sapega.

Tarptautinės civilinės aviacijos organizacija (ICAO) dėl šio įvykio gegužės pabaigoje pradėjo tarptautinį orlaivio priverstinio nutupdymo Minske tyrimą.

 

ELTA