REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gegužės 13 d. 12:23

G. Landsbergis: I. Šimonytės rezultatas rodo rimtą potencialą sėkmingiems Seimo rinkimams

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


300992

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis mano, kad pirmasis prezidento rinkimų turas įrodo, jog konservatorių kandidatė premjerė Ingrida Šimonytė išlaikė ir subūrė savo rinkėją. Politikas įsitikinęs, jog toks rezultatas signalizuoja ir „rimtą potencialą sėkmingiems Seimo rinkimams“.

„Nepaisant nepalankių prognozių ir visų oponentų bandymo žūtbūt užkirsti kelią premjerei atsidurti antrame ture, manau, tai tikrai pozityviai nuteikiantis rezultatas. Po beveik kadencijos, vidaus ir geopolitinių iššūkių apsuptoje Vyriausybėje, Ingrida išlaikė ir mobilizavo rinkėją. Toks rezultatas tikrai rodo rimtą potencialą sėkmingiems Seimo rinkimams“, – teigė G. Landsbergis komentare, kurį raštu Eltai perdavė užsienio reikalų ministro atstovė Paulina Levickytė.

ELTA primena, kad sekmadienį Lietuvoje vykusiuose prezidento rinkimuose, pirmajame rinkimų nugalėtoju tapo dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda, surinkęs 44,19 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje likusi premjerė I. Šimonytė sulaukė 19,78 proc. rinkėjų palaikymo.

Pasisakė apie referendumą dėl pilietybės: reikia ieškoti būdų, kaip grįžti prie šio klausimo

Tuo metu vertindamas antrą kartą nesėkme pasibaigusį referendumą dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo, TS-LKD pirmininkas pažymėjo, jog politikai turi ieškoti, kaip grįžti prie šio klausimo ir jo sprendimo būdų.

„Apmaudu, kad nepavyko. Piliečių aktyvumas yra didesnis nei praeitame referendume, bet vis dar nepakankamas. Kartelė yra labai aukšta ir apie 80 proc. atėjusiųjų turėjo pasisakyti „už“, kad būtų priimtas sprendimas keisti Konstituciją. Vis dėlto absoliuti dauguma dalyvavusiųjų referendume palaikė pilietybės išsaugojimą, todėl reikia ieškoti būdų, kaip prie šio klausimo grįžti“, – nurodė G. LandsbergisREDAKCIJA REKOMENDUOJA