REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Balandžio 1 d. 19:58

G. Landsbergis: esam suinteresuoti stiprinti bendradarbiavimą su Prancūzija gynybos srityje

Kazlų Rūda

URM nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


211342

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Lietuva yra suinteresuota stiprinti bendradarbiavimą su Prancūzija saugumo ir gynybos srityse, penktadienį pranešė ministerija.

Balandžio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje su darbo vizitu besilankančiu Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jeanu Yves‘u Le Drianu (Žanu Ivasu Le Drianu), rašoma pranešime. 

„Vertiname Prancūzijos indėlį, stiprinant viso regiono saugumą. Lietuva yra suinteresuota stiprinti bendradarbiavimą su Prancūzija saugumo ir gynybos srityse“, – pažymėjo ministras G. Landsbergis.

Ministras padėkojo Prancūzijai už lyderystę sutelkiant Europos Sąjungos (ES) šalis bendram darbui reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje.

„Tiek Lietuva, tiek ir Prancūzija daro viską, ką gali, kad padėti Ukrainai. Raginame ir kitas šalis sekti šiuo pavyzdžiu“, – pabrėžė G. Landsbergis.

Anot ministerijos, susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius Lietuvos ir Prancūzijos santykius, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Madride, NATO rytinio flango gynybinių pajėgumų stiprinimą, karinę, humanitarinę ir politinę paramą Ukrainai.

Susitikime taip pat buvo diskutuojama apie naujas galimas sankcijas Rusijai, santykius su Baltarusija ir Kinija, bendradarbiavimą tarptautinėse operacijose ir misijose.

„Mes visada žinojome, kad Rusijos režimas gali ryžtis tokiems veiksmams, nors daug kas Europoje nenorėjo tuo patikėti. Po vasario 24 dienos, po to, kas vyksta Mariupolyje ir kituose Ukrainos miestuose, nebegalime niekada grįžti į „normalius“ santykius su dabartiniu režimu – jų veiksmai nusikalstami, ir tai turi būti viešai ir garsiai pripažinta“, – sakė ministras G. Landsbergis, teigdamas, kad būtina tęsti spaudimą Rusijai užkertant kelią nekaltų Ukrainos žmonių žūtims.

Anot ministro, Lietuva kartu su Prancūzija vienodai mato po Rusijos karo prieš Ukrainą susiformavusią naują realybę.

G. Landsbergio teigimu, aljansui reikalinga nauja saugumo strategija, atspindinti šią naują realybę.

„Tikimės, kad birželio mėnesio NATO Madrido viršūnių susitikime priimti sprendimai dar labiau sustiprins NATO gynybinius pajėgumus Baltijos šalyse“, – pabrėžė G. Landsbergis.

J.Y. Le Drianas vizito Lietuvoje metu taip pat susitiko su Lietuvos Prezidentu Gitanu Nausėda.

Prezidentas išsakė, jog Prancūzija galėtų imtis lyderystės suteikiant Ukrainai kandidatės į Europos Sąjungos (ES) nares statusą.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA