REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 13 d. 12:14

G. Landsbergis džiaugiasi EK pirmininkės metiniu pranešimu: ji pabrėžė aiškiai – Ukrainos ateitis yra ES

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


277850

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis ragina įsiklausyti į Europos Komisijos (EK) vadovės Ursulos von der Leyen pasiųstą žinutę dėl Ukrainos. Anot ministro, trečiadienį skaitydama savo metinį pranešimą EK vadovė aiškiai pabrėžė, kad Ukrainos ateitis yra susieta su Europos Sąjunga (ES).

„EK pirmininkė pabrėžė aiškiai – Ukrainos ateitis yra ES. Labai norėčiau, kad ši formuluotė taptų praktiniais žingsniais pilnavertės Ukrainos narystės ES link dar šiais metais. Turime suprasti, jog giname Europą Ukrainoje – ir tai nėra tik graži retorinė frazė, bet labai svarbios, labai trapios mūsų tikrovės atspindys. Jei neapginsime Europos saugumo architektūros Ukrainoje, fronto linija labai realiai gali persikelti čia, į mūsų gatves. ES istorija įrodo, kad viskas, ką laikome ES sėkmės istorija, prasidėjo nuo drąsaus žingsnio į nežinomybę. ES išliks stipri ir vieninga geopolitinė Sąjunga, vadovaujama vertybių, idėjų ir principų“, – Eltai teigė G. Landsbergis.

V. Blinkevičiūtė: parama Ukrainai ir rūpestis žmonių gerove išlieka svarbiausiais prioritetais

U. von der Leyen kalba džiaugėsi ir socialdemokratų lyderė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. Vertindama Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen metinę kalbą apie Europos Sąjungos (ES) padėtį, politikė sakė, kad EK pirmininkės žodžiuose atsiskleidė „ne tik nepalaužiamas ryžtas spręsti geopolitines problemas, didinti paramą Ukrainai, bet ir nuoširdus rūpestis Europos gyventojais, išgyvenantiems sunkią gyvenimo kaštų brangimo krizę“.

Socialdemokratės nuomone, svarbu tai, kad paramos Ukrainai didinimas tapo svarbiausiu Von der Leyen kalbos aspektu.

„Kaip jau minėjau, visoje Europoje žmonės jaučiasi nesaugūs dėl Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą. Todėl Von der Leyen pabrėžė, kad Europa privalo stiprinti gynybinį bendradarbiavimą, – užtikrinti, kad kuo didesnė gynybinė ir finansinė pagalba pasiektų Ukrainą ir jos žmones. EK pirmininkės žinutė aiški: privalome siekti teisingos taikos Ukrainoje, kurios sąlygas diktuotų ne diktatorius Putinas, o patys ukrainiečiai. Taigi, turime ir toliau padėti Ukrainai apsiginti, tam, kad ši atgautų visišką suverenitetą ir artėtų prie įstojimo į ES“, – vertina V. Blinkevičiūtė.

EK pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pareiškė, kad Ukraina žengė didelius žingsnius į priekį dėl narystės Europos Sąjungoje.

„Ukrainos ateitis yra mūsų Sąjungoje“, – pabrėžė U. von der Leyen, Europos Parlamente (EP) skaitydama metinį pranešimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA