REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 25 d. 15:59

G. Landsbergis: didėja lietuviškos kilmės prekių eksportas į Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalis

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


249579

Antradienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su asociacijos „Investors‘ Forum“ nariais. Ministras su investuotojais aptarė Lietuvos investicinį patrauklumą bei iš geopolitinių aplinkybių kylančias grėsmes ir rizikas, o taip pat diplomatinės tarnybos įsitraukimą, pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą, teigiama Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime žiniasklaidai.

„Europos šalys vis dažniau ir atviriau kalba apie poreikį mažinti ekonominę priklausomybę nuo autoritarinių šalių, nes tai turi įtakos mūsų visų saugumui. Pastarųjų metų patirtis parodė, kad Lietuvos verslas sugebėjo „persigrupuoti“ ir mobilizuoti pastangas teisinga kryptimi, o siekis diversifikuoti rinkas pasiteisino“, – susitikimo metu pažymėjo G. Landsbergis.

Naujausi statistikos duomenys rodo, kad Lietuvos eksportas auga ne tik į strateginės partnerystės šalis – Jungtines Amerikos Valstijas, Lenkiją, Vokietiją, bet ir į naujas rinkas – sparčiai didėja lietuviškos kilmės prekių eksportas į Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalis. Japonija, Australija, Singapūras, Taivanas – naujos ir labai svarbios eksporto ir ekonominės partnerystės kryptys, rašoma pranešime.

2022 metų pirmąjį pusmetį Lietuva pritraukė 31 investicinį projektą, per visus 2021 metus tokių projektų pritraukta beveik pusšimtis.

Vertindamas Rusijos karo prieš Ukrainą poveikį esamų ir potencialių investuotojų Lietuvoje verslo steigimo ir plėtros planams, ministras pažymėjo, kad Ukrainos pergalė prieš Rusiją yra visos Europos saugumo garantas.

„Rusijos karas prieš Ukrainą yra didžiausias išbandymas pasauliui nuo Berlyno sienos griuvimo. Autoritariniai režimai stebi demokratinio pasaulio reakciją į Ukrainą ir, jei pajus bent mažiausią nuovargio ženklą, karštų taškų pasaulyje gali padaugėti. Pagalba Ukrainai ginklais, spaudimas Rusijai padedančioms šalims yra mūsų bendra pareiga – Ukrainos pergalė sugrąžins stabilumą į šiuo metu nerimo dėl ateities kupiną pasaulį“, – sakė ministras.

ELTA (ELTA)REDAKCIJA REKOMENDUOJA