REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 10 d. 11:52

G. Landsbergis: dėl automobilių su rusiškais numeriais draudimo EK sprendimai yra privalomi

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


283154

Europos Parlamentui (EP) priėmus rezoliuciją raginančią Europos Sąjungos (ES) valstybes nekonfiskuoti automobilių su rusiškais numeriais ir asmeninių daiktų, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad Parlamento rezoliucijos yra politinio pobūdžio, tuo tarpu Europos Komisijos (EK) sprendimai – privalomi.

„Teisiniai įpareigojimai atsiranda iš Europos Komisijos sprendimų. Europos Parlamento yra politinio pobūdžio, jie gali daryti įtaką diskusijoms, bet EK sprendimai yra privalomi“, – penktadienį po susitikimo su Čekijos užsienio reikalų ministru žurnalistams teigė G. Landsbergis.

Rugsėjo mėnesį atnaujintuose EK išaiškinimuose buvo nurodyta, kad į ES teritoriją net laikinai negalima įvežti automobilių ar kitų sankcijose numatytų asmeninių daiktų, pavyzdžiui, fotoaparatų, nešiojamųjų kompiuterių, telefonų, cigarečių, skutimosi priemonių, šampūno, muilo ir kitų prekių.

G. Landsbergis tuo metu nurodė, kad Lietuva konsultuojasi su EK, kaip reikėtų įgyvendinti naują tvarką. Pasak jo, papildomi išaiškinimai reikalingi, mat, Lietuva turi įvertinti ir Kaliningrado tranzito faktorių.

Tuo tarpu Europos Parlamentas šią savaitę priėmė rezoliuciją dėl sankcijų Rusijai, kurioje ES valstybės raginamos nekonfiskuoti rusų asmeninių daiktų ir transporto priemonių įvažiuojant į ES teritoriją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA