REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 12 d. 14:25

G. Landsbergis dalyvaus Prahos aukšto lygio dialoge dėl Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


235955

Pirmadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Čekijoje, kur dalyvaus Prahos aukšto lygio dialoge dėl Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono.

Kaip praneša Užsienio reikalų ministerija, renginio metu Europos ir Indijos-Ramiojo vandenynų regiono valstybių atstovai aptars aktualius politinius, saugumo, prekybos, junglumo klausimus bei galimą sinergiją, įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) ir kitų bendraminčių valstybių bendradarbiavimo Indijos ir Ramiojo vandenynų regione strategijas.

Aukšto lygio dialogą rengia ES pirmininkavimą perimsianti Čekija. Vasario 22 dieną vykęs Paryžiaus ministrų forumas Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono tema, kurį organizavo ES pirmininkaujanti Prancūzija, buvo labai svarbus žingsnis įgyvendinant ES strategiją dėl bendradarbiavimo su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu. Forumo sėkmė lėmė puikią galimybę naujam metiniam diskusijų formatui tarp ES bei Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono valstybių. 

Vizito Prahoje metu ministras G. Landsbergis susitiks su Čekijos užsienio reikalų ministru Janu Lipavsky, Indonezijos užsienio reikalų ministre Retno Marsudi ir Jungtinių Amerikos Valstijų Rytų ir Okeanijos biuro generalinio sekretoriaus pavaduotoja Camilla Dawson.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA