REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 29 d. 11:23

G. Landsbergis: būdami NATO esame saugesni

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


262984

Trečiadienį, kovo 29-ąją, minint Lietuvos stojimo į Šiaurės Atlanto Sutarties Organizaciją (NATO) metines, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžė, kad ši diena svarbi ne tik Lietuvai, bet ir Aljansui, prisimenant sėkmingą organizacijos plėtrą Rytų flange. Prieš 19 metų Lietuva kartu su Latvija, Estija, Bulgarija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija prisijungė prie NATO, rašoma Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime žiniasklaidai.

„Prieš 19 metų žengėme istorinį Lietuvos saugumo ir užsienio politikos žingsnį, šiandien akivaizdžiai matome, kad šio sprendimo aktualumas ir prasmė įvertintas ne tik mūsų, lietuvių, akyse, bet ir sąjungininkų. Esame patikimi ir vertinami Aljanso nariai.

Tą liudija ne tik aiškiai girdimas Lietuvos balsas užsienio politikos ir saugumo srityse, didėjantys sąjungininkų įsipareigojimai mūsų regione, bet ir šiais metais Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas, kuriame tikimasi svarbių sprendimų toliau stiprinant Aljanso gynybą ir atgrasymą bei remiant Ukrainą“, – pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Kasmet NATO atliekamas tyrimas parodė, kad Lietuvos gyventojai yra tarp labiausiai pritariančių narystei NATO ir pasitikinčių šia organizacija. Net 87 proc. lietuvių pritaria narystei Aljanse, o 90 proc. respondentų atsakė manantys, jog transatlantinė partnerystė yra svarbi sprendžiant saugumo iššūkius.

Lietuvos gyventojų atsakymai taip pat rodo solidarumą su kitomis Aljanso narėmis. Net 79 proc. respondentų atsakė pritariantys kolektyvinei gynybai kitos NATO valstybės užpuolimo atveju. Tyrimas rodo, kad lietuviai nėra pasyvūs naudos Aljanse gavėjai, jie drąsiai remtų kitos Aljanso narės saugumo stiprinimą ir tiki, kad narystė NATO sumažina ir pačios Lietuvos užpuolimo tikimybę. Aljanso narių vienybė ir sutelktumas tapo itin aktualūs prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą.

„Minint Lietuvos stojimo į NATO metines, akivaizdu, kad rytų flango stiprinimas ir NATO atvirų durų politika išlieka gyvybinga kaip prieš 20 metų, taip ir dabar. NATO narės laukia kol mūsų NATO šeimą artimiausiu metu papildys Suomija ir Švedija, o ateityje, atsižvelgiant į Bukarešto sprendimus, Ukraina ir Sakartvelas“, ­– teigė ministras.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA