PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gruodžio 9 d. 19:16

G. Landsbergis: Austrija buvo viena pirmųjų, padėjusių Lietuvai įveikti A. Lukašenkos režimo hibridinę ataką

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


253553

Penktadienį Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tęsė vizitą Vienoje ir susitiko su Austrijos federaliniu užsienio reikalų ministru Alexander Schallenbeng. G. Landsbergis teigė, kad Austrija buvo viena pirmųjų, padėjusių Lietuvai įveikti Aliaksandro Lukašenkos režimo hibridinę ataką, operatyviai suteikusi pagalbą, rašoma URM pranešime žiniasklaidai.

„(...) Tai labai vertiname, nes mūsų vienybė padeda kovoti su autoritariniais režimais“, – po susitikimo sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

G. Landsbergis taip pat pažymėjo, kad Europos institucijos ir valstybės narės turi imtis konkrečių veiksmų, sprendžiant neteisėtos migracijos iššūkius.

Susitikime ministrai taip pat aptarė Europos atsaką į Rusijos karą prieš Ukrainą ir būtinybę sutelkti visas įmanomas pastangas bei padėti Ukrainai išgyventi žiemą, teigiama pranešime.

„Rusijos agresija nebus sustabdyta niekada, jei Europos saugumo architektūra bus konstruojama, atsižvelgiant į Rusijos, o ne į Ukrainos teisėtus interesus. Specialusis tribunolas agresijos nusikaltimui tirti – būtinas tarptautinis bendruomenės žingsnis, kuris užtikrins tai, kad Rusija būtų patraukta atsakomybėn už savo vadovų ir karių barbarišką žiaurumą. Kartu tai taptų veiksminga atgrasymo priemone ir kitiems autoritariniams režimams,“ – apibendrindamas susitikimą pažymėjo G. Landsbergis.

Ministras taip pat susitiko su Austrijos Nacionalinės tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininke Pamela Rendi-Wagner ir aptarė aktualiausius tarptautinės darbotvarkės klausimus ir būdus sustiprinti Europos energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos, nuolat taikančios energetinį šantažą.

G. Landsbergis susitiko su Austrijos minties centrų vadovais ir aptarė naujos Europos saugumo architektūros metmenis.