REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 5 d. 08:22

G. Landsbergis: aštuntasis ES sankcijų paketas Rusijai – silpnas, bet geresnis, nei jokio

Lietuva

URM nuotr.

Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


247691

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Europos Sąjungos (ES) šalių iš esmės pasiektas susitarimas dėl aštuntojo sankcijų paketo Rusijai yra silpnokas, bet geresnis, nei jokio.

„Įvertinti reikia taip, kaip yra, kad stiprių paketų laikas jau praėjęs, skaitant pateiktus dokumentus, kartais susidaro įspūdis, kad yra daugiau išimčių, negu pačių sankcijų“, – Žinių radijui trečiadienį sakė G. Landsbergis.

„Bet vis tiek pasidžiaugti turiu, dėl to, kad tai – geriau, negu nieko, geriau, nei jokio paketo: yra tolesnė Rusijos izoliacija, diskutuojama apie asmenys, kurie negalės keliauti Europos Sąjungoje (...). Silpnokai, bet judame į priekį“, – sakė jis.

LRT, remdamasis su derybomis susipažinusiais šaltiniais, trečiadienį skelbia, kad ES šalys iš esmės susitarė dėl aštuntojo sankcijų Rusijai paketo. Jame, be kita ko, numatyti nauji prekybos ribojimai ir naujos sankcijos prie Ukrainos teritorijų aneksijos prisidėjusiems pareigūnams.

Pasak LRT, pagal susitarimą, bus dar labiau ribojama prekyba su Rusija, o asmeninės sankcijos bus pritaikytos dar kelioms dešimtims Rusijos pareigūnų, oligarchų ir propagandistų, įskaitant ir prisidėjusius prie neteisėtų referendumų, po kurių Rusija aneksavo dalį Ukrainos. Ankstesniais sankcijų paketais tokie ribojimai jau taikomi daugiau nei 1,2 tūkst. asmenų ir daugiau nei 100 įmonių ir institucijų.

Aštuntasis sankcijų Rusijai paketas yra atsakas į Rusijos įvykdytą Ukrainos teritorijų aneksiją, Kremliaus paskelbtą mobilizaciją ir toliau Ukrainoje vykdomus karo nusikaltimus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA