REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 14 d. 11:28

G. Landsbergis apie L. Vokovo užpuolimą: Lietuvoje prieglobstį gavę asmenys yra potencialus Rusijos taikinys

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


294821

Reaguodamas į Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolimą, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis akcentuoja, kad tiek Lietuvoje prieglobstį gavę asmenys yra potencialus Kremliaus režimo taikinys.

„Manau, kad tai, ką pasakė VSD, yra labai svarbi informacija. Ir aiški indikacija, kad ir Lietuva, ir Lietuvoje gyvenantys, prieglobstį radę, yra potencialus taikinys. Ir turime prisitaikyti prie tos naujos realybės, kad ji tokia yra“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.
Ministras neslepia šį L. Vokovo užpuolimą siejantis su penktadienį Rusijoje prasidėsiančiais prezidento rinkimais.

„Esame jautriame regione ir turime būti pasiruošę, kad gyvename jau kitoje realybėje“, – sakė jis.

G. Landsbergis tikina, kad Lietuvos institucijos labai atsakingai ruošiasi galimoms Kremliaus provokacijoms.

„Kaip Užsienio reikalų ministerija mes turbūt galime mažiau pasiruošti toms grėsmėms, tai yra daugiau kitų institucijų darbas. Turiu informacijos, kad institucijos ruošiasi ir labai rimtai žiūri. Šiandieną ryte taip pat ir su vidaus reikalų ministre teko pabendrauti. Tai tikrai yra labai rimtai žiūrima į patį grėsmių vertinimo lygį“, – sakė jis.

Visgi ministras teigia, kad kol kas dėl L. Volkovo užpuolimo papildomų sankcijų įvedimas Rusijai nėra svarstomas.

„Kol kas nesvarstome apie tai. Daugiau turbūt yra svarstoma, kokių priemonių reikia imtis dėl sustiprintos apsaugos ir kitų dalykų“, – sakė jis.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) trečiadienį teigė, kad Kovos su korupcija fondo (FBK) nario Leonido Volkovo užpuolimas, tikėtina, jog yra Rusijos organizuota ir įgyvendinta operacija. Lietuvos žvalgyba tai sieja su Kremliaus bandymais stabdyti Rusijos opozicijos projektų, susijusių su artėjančiais nedemokratiniais Rusijos prezidento rinkimais, įgyvendinimą.

ELTA primena, kad antradienio vakarą Vilniaus pakraštyje kol kas nenustatytas asmuo užpuolė ir sužalojo kalėjime mirusio Aleksejaus Navalno bendražygį 43 metų Leonidą Volkovą.

Rusijos opozicionierius buvo užpultas apie 22 val. Antakalnio seniūnijoje, Žuvėdrų gatvėje, kai atvyko į namo kiemą automobiliu atvykusį Rusijos pilietį.

Į pranešimą apie Vilniuje užpultą ir sužalotą Rusijos pilietį reagavo gausios policijos pajėgos, buvo iškviesti „Aro“ ir specialiosios paskirties pareigūnai. Sulaikyti įtariamųjų kol kas nepavyko, keliamos versijos, bus tiriamas nusikaltimas, pasak jo, viena iš versijų – užpuolimas gali būti susijęs su politine nukentėjusiojo veikla.

Po suteiktos medicinos pagalbos ligoninėje nukentėjusysis gydomas ambulatoriškai.

Rusijos opozicijos atstovas sako, kad specialiu plaktuku namo kieme žmogus jam smogė apie 15 kartų į koją ir sulaužė ranką. Įvykį jis pavadino „tipišku banditišku sveikinimu nuo Putino iš banditų Peterburgo“.

Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

L. Volkovas iš Rusijos pasitraukė kilus arešto grėsmei. Šiuo metu L. Volkovas gyvena Lietuvoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA