REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 27 d. 18:35

G. Landsbergis apie E. Macrono siūlymą dėl karių Ukrainoje dislokavimo: iniciatyvą verta apsvarstyti

Lietuva

Gabrielius Landsbergis. BNS fotobanko nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


293296

Vakarų šalims ieškant būdų, kaip dar padėti prieš Rusiją kariaujančiai Ukrainai, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad verta apmąstyti Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono siūlymą įvertinti galimybę sąjungininkėms Ukrainoje dislokuoti sausumos karius.

„Europos likimas sprendžiasi mūšio lauke Ukrainoje. Tokiais laikais, kokius dabar išgyvename, labai reikalinga politinė lyderystė, ambicija ir ryžtas mąstyti netradiciškai. Vakar Paryžiuje vykusio susitikimo iniciatyvą verta apsvarstyti“, – socialiniame tinkle „X“ antradienį paskelbė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad pirmadienį, vykdamas į Europos lyderių susitikimą Paryžiuje, Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico užsiminė, kad atskiros Vakarų šalys yra pasirengusios siųsti savo karius į Ukrainą. Visgi, konkrečių valstybių politikas neįvardijo, tačiau perspėjo, jog tai gali padidinti konflikto eskalavimo riziką.

Savo ruožtu Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas pareiškė, jog neatmestų Prancūzijos sausumos pajėgų dislokavimo Ukrainoje galimybės. Jo teigimu, nėra nesvarstytinų klausimų, siekiant garantuoti, kad Rusija nepasiektų pergalės Ukrainoje. Prancūzijos prezidentas pažymėjo, kad jo inicijuotame susitikime Paryžiuje jokie sprendimai dėl sausumos pajėgumų perkėlimo nebuvo priimti. Tačiau, tvirtino jis, kiekviena šalis ateityje galėtų priimti savarankiškus sprendimus dėl karių dislokavimo.

Visgi, antradienį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas patikino, kad Aljansas neketina siųsti karių į Ukrainą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA