REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 26 d. 19:23

G. Landsbergis: aktyvios diskusijos dėl naikintuvų perdavimo Ukrainai nevyksta

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


257594

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad aktyvios diskusijos dėl naikintuvų perdavimo Ukrainai nevyksta, o Lietuva nuosekliai laikosi pozicijos, kad turi būti suteikta visa ginkluotė nugalėti Rusijai – įskaitant ir naikintuvus.

„Baltijos šalys nepabaigė dar džiaugtis dėl tankų“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė G. Landsbergis, komentuodamas leidinio „Politico“ publikaciją, kurioje minimas Baltijos šalių spaudimas Vakarams perduoti Ukrainai naikintuvų.

Pasak G. Landsbergio, diskusijos dėl naikintuvų perdavimo Ukrainai nėra suaktyvėjusios, bent jau tuose formatuose, kuriuose jis dalyvauja.

„Diskusijos aktyvios apie tai nevyksta, bent jau man žinomuose formatuose. Neatmesčiau, kad tuose formatuose, kuriuose aš nedalyvauju, ta diskusija yra prasidėjusi, teko skaityti pareiškimus, kad tokia ginkluotė yra minima“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Perklaustas, kokiuose formatuose ta diskusija gali vykti, užsienio reikalų ministras įvardijo Ramšteino karinių oro pajėgų bazėje Vokietijoje vykstančius susitikimus.

„Turbūt aš apibendrintą nuostatą pasakysiu, kurios laikausi ir aš, ir Lietuva išsako poziciją, kurią įgarsinu turėdamas mandatą ir Seimo, ir Vyriausybė, kad Ukrainai turi būti sutekta visa ginkluotė, idant ji nugalėtų Rusiją, ir visa Vakarams prieinama, ir taip – į tai patenka ir naikintuvai“, – pažymėjo G. Landsbergis.

„Politico“ ketvirtadienį paskelbė, kad po ilgus mėnesius trukusių Vakarų sąjungininkų diskusijų, pasibaigusių trečiadienį paskelbtais sprendimais atsiųsti Kyjivui dešimtis tankų „Leopard 2“ iš Europos šalių ir tankų „Abrams M1“ iš JAV, Ukrainos pareigūnai prakalbo apie kitą žingsnį siekiant atremti Rusijos pajėgų puolimą – modernių naikintuvų siuntimą.

Pasak leidinio „Politico“, pokalbiai su Vakarų šalių kariškiais ir diplomatais patvirtina, kad jau vyksta vidinės diskusijos dėl naikintuvų tiekimo Ukrainai, kurias stumia Ukrainos pareigūnai, palaikomi Baltijos šalių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA