REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Gruodžio 8 d. 19:04

G. Jakštas: Tarptautinio olimpinio komiteto priimtas sprendimas labai nuvilia

Pasaulis

Gintautas Jakštas. Pauliaus Peleckio, fotobanko nuotr.

Miglė ValionytėŠaltinis: ELTA


285912

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas išreiškė nusivylimą dėl Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sprendimo 2024-ųjų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse leisti dalyvauti Rusijos bei Baltarusijos sportininkams.

„Tarptautinio olimpinio komiteto priimtas sprendimas labai nuvilia“, – rašoma ministro komentare žiniasklaidai.

Ministro teigimu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savo pozicijos keisti neketina – toliau palaikys ukrainiečius.

„Dar sykį bursime tarptautinius partnerius, sporto organizacijas, kreipsimės į olimpines žaidynes priimančio miesto vadovus ir bandysime daryti viską, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai žaidynėse nedalyvautų“, – sako G. Jakštas.

„Raginame ir Lietuvos sporto šakų federacijas, organizacijas kreiptis į savo tarptautines organizacijas, burti bendraminčius ir siekti, kad agresorių sportininkai nedalyvautų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse“, – pažymėjo jis.

ELTA primena, kad TOK penktadienį nusprendė, kad pavieniai Rusijos ir Baltarusijos sportininkai galės dalyvauti 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse kaip neutralūs atletai.

TOK nurodė, kad jų dalyvavimas vasaros Olimpinėse žaidynėse bus su tam tikromis sąlygomis, ir viena jų – kad sportininkai įvykdys kvalifikacinius reikalavimus.

Kaip ir anksčiau, grįžtant į tarptautines varžybas, keliama sąlyga, kad rusai ir baltarusiai Paryžiuje gali dalyvauti tik po neutralia vėliava. Komandoms dalyvauti neleidžiama.

Tai reiškia, kad sportininkams iš Rusijos ir Baltarusijos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse nebus leidžiama atlikti savo šalies himno, o nacionaliniai simboliai ir vėliavos yra draudžiami.REDAKCIJA REKOMENDUOJA