REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 9 d. 12:46

G. Jakštas: Marijampolėje įsikurs MRU filialas

Marijampolė

BNS Fotobanko nuotr.

Irtautė GutauskaitėŠaltinis: ELTA


288584

Marijampolės kolegijai ruošiantis jungtis prie Mykolo Romerio universiteto (MRU), antradienį regione lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Anot jo, po susijungimo Marijampolėje bus siekiama parengti daugiau regiono poreikiams reikalingų specialistų, pagerinti aukštojo mokslo kokybę. Taip pat planuojama, kad Marijampolėje įsikurs MRU filialas.

„Labai sveikintina Marijampolės kolegijos ir MRU jungimosi iniciatyva, suteiksianti gerą postūmį aukštajam mokslui šiame regione. Aukštosios mokyklos kartu užsibrėžė gerinti studijų sąlygas, jų prieinamumą, investuoti į infrastruktūrą – studijoms vykdyti jau įsigytas pastatas Marijampolės centre“, – sako ministras G. Jakštas.

Pasak ministro, abi aukštosios mokyklos turi ilgametę bendradarbiavimo patirtį, vykdo panašių krypčių studijas, ruošiasi pokyčiams regione.

Po aukštųjų mokyklų susijungimo Marijampolėje planuojama steigti MRU padalinį. Tam ruošiamasi rekonstruoti pastatą, esantį centrinėje miesto aikštėje (Vytauto g. 9). Pastate planuojamos įrengti 22 auditorijos, galinčios talpinti iki 600 studentų, modernios erdvės aukštosios mokyklos bendruomenei.

„Tam, kad galėtume iš esmės transformuoti kolegiją, ją stiprinti iš mokslinės pusės, buvo padarytas dabartinio pastato vertinimas, kiek kainuotų jį modernizuoti. Po visų vertinimų, kuriuos vertino ir pati kolegija, įsitraukė ir Mykolo Riomerio universitetas, buvo priimtas sprendimas, kad optimaliausia, geriausia tiek miestui, tiek studijų procesui būtų modernizuoti šį pastatą“, – Marijampolėje žurnalistams komentavo G. Jakštas.

„Tad praėjusių metų pabaigoje pastatas buvo nupirktas. Planuojama, kad dar šiais metais galėtų prasidėti jo rekonstrukcijos. Maždaug poros metų bėgyje, jeigu viskas vyks sklandžiai, galėtų čia persikelti visos studijos“, – pridūrė ministras.

Aukštųjų mokyklų jungimuisi numatyta 4 mln. eurų iš ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano lėšų. Rengiant aukštųjų mokyklų jungimosi projektą organizuotos diskusijos su verslo ir darbdavių atstovais, susitikimai su aukštųjų mokyklų atstovais.

2023–2024 m. m. Marijampolės kolegijoje studijuoja 729 studentai. Ministras G. Jakštas tikisi, kad universitetinis statusas kolegijai padės pritraukti dar daugiau studentų.

Įgyvendinamas valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo planas

Siekdama gerinti koleginių studijų kokybę, Vyriausybė yra patvirtinusi 2023–2024 m. valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo planą, kuriame valstybinėms kolegijoms keliami veiklos tikslai 2029 metams.

Numatyta, kad 2029 m. bet kurioje valstybinėje kolegijoje studijuotų ne mažiau kaip 1,2 tūkst. studentų. Toks sutelkimas svarbus formuojant ir išlaikant stiprų dėstytojų branduolį, užtikrinant kokybiškoms studijoms būtiną infrastruktūrą.

Tikimasi, kad 2029 m. ne mažiau kaip 76 proc. valstybinių kolegijų absolventų per 12 mėnesių po studijų baigimo įsidarbins pagal įgytą kvalifikaciją. Taip pat 2029 m. valstybinėse kolegijose turėtų būti ne mažiau kaip 50 proc. visu etatu dirbančių dėstytojų ir ne mažiau kaip 10 proc. mokslo ar meno laipsnį turinčių dėstytojų, dirbančių bent 0,5 etato dalimi.

Valstybinių kolegijų studentų skaičius per dešimtmetį sumažėjo 38 proc., tik 28 proc. kolegijų dėstytojų dirba visu etatu, tik 47 proc. absolventų įsidarbina pagal gautą išsilavinimo lygį. Kaip rodo prognozės, kolegijų studentų skaičius 2026 m. gali mažėti dar 37–43 proc.

Įgyvendinant kolegijų stiprinimo planą, 2023 m. pabaigoje jau pritarta Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos jungimuisi prie Vilniaus kolegijos bei Alytaus kolegijos jungimuisi prie Kauno kolegijos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA