REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 19 d. 07:03

FNTT pateiks daugiau naujienų apie Š. Stepukonio ir „BaltCap“

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

EtapliusŠaltinis: ELTA


292325

Pirmadienį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje rengiama spaudos konferencija apie „BaltCap“ ir buvusio fondo partnerio Šarūno Stepukonio, įtariamo pasisavinus apie 40 mln. eurų, tyrimo eigą ir pažangą.

Ikiteisminį tyrimą atlieka FNTT, o kontroliuoja Europos prokuratūra. Jame aiškinamasi dėl labai didelės vertės svetimo turto pasisavinimo.

Komentarus spaudos konferencijoje pateiks Europos deleguotasis prokuroras Darius Karčinskas ir FNTT direktorius Rolandas Kiškis. Taip pat joje dalyvaus FNTT direktoriaus pavaduotojas Audrius Valeika, Lietuvos banko atstovas Vaidas Cibas ir Lošimų priežiūros tarnybos direktorius Virginijus Daukšys.

ELTA primena, kad „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai pernai lapkritį nutraukė sutartį su buvusiu „BaltCap Infrastructure Fund“ partneriu Š. Stepukoniu. Jis įtariamas pasisavinęs apie 40 mln. eurų, kurių bent dalį galėjo pralošti kazino.

Praėjusią savaitę pranešta, kad Š. Stepukonis buvo sulaikytas Vilniuje, teismas leido jį suimti iki vasario 24 d.

Anksčiau skelbta, kad Vilniaus apygardos prokuratūra dar 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų pardavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas, tačiau šiuo metu jis yra atnaujintas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA