REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Rugsėjo 22 d. 14:15

Europos judumo savaitės renginyje siekta pagerinti Lietuvos rekordą

Joniškis

Etaplius.ltŠaltinis: Joniškio rajono savivaldybė


246483

Šiemet Joniškio rajono savivaldybė kartu su Joniškio sporto centru joniškiečius kvietė dalyvauti Europos judumo savaitės renginyje ir pagerinti jau esamą Lietuvos rekordą ,,Masiškiausia vienoje vietoje mankšta“. Šiuo metu Lietuvos pasiekimų knygoje yra fiksuota, jog masiškiausią vienoje vietoje mankštą atliko 336 žmonės.

Vakar gausus būrys joniškiečių ir rajono svečių susirinko į Joniškio „Aušros“ gimnazijos stadioną, kuriame judėjo pagal Joniškio sporto centro mokytojos metodininkės Linos Budrienės ir gimnastikos mokytojos Dovilės Ramšaitės rodomus judesius.

Mankštos pradžioje iniciatyvos dalyvius pasveikino Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir pasidžiaugė joniškiečių aktyvumu, darniu judėjimu ir originaliomis iniciatyvomis.

Prie Europos judumo savaitės iniciatyvos, skatinančios judėjimą ir bendravimą, prisijungė net 1020 Joniškio rajono gyventojų. Visi dalyviai į stadioną buvo įleidžiami pro dvi prieigas ir jiems buvo dalijami dalyvio lipdukai su pažymėtais numeriais. Masinę mankštą, atliekamą vienoje vietoje, stebėjo nepriklausomi stebėtojai.

Kasmet Europos Komisija paskelbia po naują Europos judumo savaitės temą, šiemet ji – „Bendrauk lengviau“, o šūkis „Judėk laisviau“. Tema atspindi žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų. Tarpusavio ryšį padeda palaikyti bendros veiklos, užsiėmimai ir tikslų siekimas.

Joniškio rajono savivaldybė, siekdama registruoti pagerintą Lietuvos rekordą, pateiks informaciją ir visus reikalingus dokumentus Lietuvos pasiekimus fiksuojančiai agentūrai „Factum“.

Primename, kad vasarą joniškiečiai pasiekė rekordą „Daugiausia gėlėmis puoštų dviračių“, kurį patvirtino ir užfiksavo agentūra „Factum“. Iš viso buvo papuoštos 185 dviratės transporto priemonės.

Dėkojame susirinkusiems ir bendroje šokio iniciatyvoje dalyvavusiems gyventojams!REDAKCIJA REKOMENDUOJA