PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Spalio 12 d. 17:10

Europa turi maksimaliai griežtinti sankcijas Rusijai, sako Seimo pirmininkė

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


248449

Europa turi maksimaliai griežtinti sankcijas Rusijai, Briuselyje susitikusi su Europos Parlamento (EP) pirmininke Roberta Metsola ir Europos Sąjungos valstybių parlamentų vadovėmis sakė Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Kiekvienas naujas raketos smūgis ir sprogimas rodo, jog privalome veikti dar greičiau, maksimaliai griežtinti sankcijas ir pasirūpinti, kad už Rusijos karinius nusikaltimus Ukrainoje ir nusikaltimus žmogiškumui atsakingi asmenys būtų patraukti atsakomybėn. Nes nėra taikos be teisingumo, o toks žiaurumas negali likti nenubaustas“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Atkreipdamos dėmesį į pastaruosius Rusijos raketų smūgius į civilinius objektus Ukrainoje Briuselyje ES valstybių parlamentų pirmininkės paskelbė viešą pareiškimą ir paragino patraukti baudžiamojon atsakomybėn Vladimirą Putiną, visus Rusijos civilius ir karinius pareigūnus, jų įgaliotinius, atsakingus už karą, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Pasak pranešimo, parlamento vadovė įsitikinusi, kad dabar ne mažiau svarbu toliau visomis išgalėmis remti Ukrainą.

„ES vienybė bus išbandyta žiemą, todėl nepraraskime ryžto. Privalome išlaikyti Ukrainą savo darbotvarkės viršūnėje ir visomis priemonėmis – politinėmis, karinėmis, finansinėmis, humanitarinėmis – padėti jai laimėti karą, o jam pasibaigus – pakelti iš griuvėsių. Tam prireiks daug resursų, todėl pats laikas apie tai mąstyti“, – ragino V. Čmilytė-Nielsen.

Renginiuose Briuselyje taip pat dalyvavo Ukrainos Aukščiausiosios Rados vicepirmininkė Olga Kondratiuk, buvo atvykusi Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

Pasak pranešimo, tai jau antras tokio formato ES šalių parlamentų pirmininkių susitikimas. Pirmasis įvyko balandį, praėjus beveik dviem mėnesiams nuo karo Ukrainoje pradžios. Tą kartą ES šalių lyderių dėmesys buvo nukreiptas į humanitarinę krizę Lenkijos ir Ukrainos pasienyje, pagalbą bėgantiems nuo karo žmonėms ir paramą pabėgėlius priimančioms šalims.