REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Lapkričio 23 d. 13:15

Etninės kultūros ugdymas per projektinę veiklą Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje

Visaginas

Etaplius.ltŠaltinis: Visagino savivaldybė


284363

Visagino „Gerosios vilties“ progimnazija kartu su ilgamečiais parteriais, Ukmergės Senamiesčio progimnazija, sėkmingai įgyvendino Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės iš dalies finansuojamą projektą „Mitologija mokinių žvilgsniu: kuo ypatingos mitinės būtybės ir kur jas rasti?“.

Projekto metu buvo ugdomas mokinių domėjimasis jį supančiu pasauliu. Mokiniai lankėsi Žagarės regioninio parko Mūšos tyrelio pažintiniame take. Kartu su Mūšos tyrelio laume-gide susipažino su draustinio augmenija, gyvūnija, senovės lietuvių tikėjimu, kartu ieškojo istorinių, kultūrinių, mitologinių objektų.

Vėliau projekto dalyviai lankėsi Laumės sodyboje Utenoje. Ten susipažino su žolynų pynimo technika ir medžiagomis. Grįžę mokyklose surengė kūrybinių darbų virtualią parodą „Žolynų paslaptys“.

Vyko integruotos pamokos nuotoliniu būdu. Pamokų metu projekto dalyviai kartu aptarė mitinių būtybių bruožus bei kaip jos siejasi skirtingose kultūrose, susipažino su lietuvių, latvių, rusų, ukrainiečių, totorių tautosaka bei mitais. Mokiniai kūrė savo sakmes ir jas iliustravo, o kūrybinius darbus-piešinius surišo į knygelę „Mano krašto mitinės būtybės“.

2023 m. lapkričio 15 dieną Visagine vyko baigiamasis renginys-koncertas „Susitikime dainoj“. Šiame renginyje dalyvavo Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos ir Ukmergės Senamiesčio progimnazijos bendruomenės bei svečiai iš Kraslavos (Latvija) „Varaviksnes“ vidurinės mokyklos. Dalyviai pristatė projekto rezultatus ir veiklas, džiaugėsi lietuvių, rusų, latvių, totorių ir ukrainiečių liaudies muzikos garsais, visi kartu sukosi šokių sūkuryje. Vėliau vyko kūrybinės dirbtuvės – mokiniai iš rudeninių gamtos medžiagų (džiovintų gėlių, lapų ir kt.) gamino knygų skirtukus.

Džiaugiamės ir dėkojame Visagino savivaldybės vicemerei Aleksandrai Grigienei už šiltą susitikimą su Kraslavos (Latvija) „Varaviksnes“ vidurinės mokyklos mokiniais, mokytojais ir direktore Marija Mickeviča, Ukmergės Senamiesčio progimnazijos bei Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos projekto dalyviais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA