REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Sausio 18 d. 11:24

Etikos sargų prašoma įvertinti Seimo nario P. Gražulio elgesį

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


162126

Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti, ar Seimo narys Petras Gražulis nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų įdarbindamas savo padėjėja Patriciją Pochomovaitę, su kuria jį siejo artimi santykiai.

„Valstybės tarnybos įstatymas, Politikų elgesio kodeksas ir kiti teisės aktai neleidžia pavaldžiais darbuotojais įdarbinti asmenų, su kuriais sieja artimi santykiai. Kaip dabar aiškėja iš viešos informacijos ir liudijimų, kad su savo padėjėja poną Gražulį siejo artimi santykiai ir net buvo vedamas bendras namų ūkis. P. Gražulis Seime dirba jau daugybę kadencijų, todėl tikrai gerai žino šią teisinę normą, bet vis tiek ją pažeidė. Toks akibrokštas yra visiškas dugnas. Diskredituojamas ne tik jis asmeniškai, bet visas Seimas ir visa valstybės tarnyba“, – kalbėjo parlamentaras.

Žiniasklaida paviešino buvusios Seimo nario P. Gražulio padėjėjos P. Pachomovaitės liudijimą, kad ji „su P. Gražuliu gyvenusi nuo 2013 iki 2015 metų“. Padėjėja Seime ji dirbo 2014-2016 m.

„Labai apmaudu, kad toks patyręs Seimo narys, daug kartų išrinktas į parlamentą, savo asmeninius interesus iškelia aukščiau rinkėjų ir valstybės atstovavimo. Tos visos nesibaigiančios istorijos iš jo veiklos žemina visus viešojo administravimo darbuotojus ir ypač griauna parlamento prestižą, todėl ne tik teisėsauga, bet ir pats Seimas turi įvertinti P. Gražulio veiksmus ir nuo jų atsiriboti“, – sako K. Masiulis.

Pernai metų gruodį Seimas generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymu panaikino P. Gražulio teisinę neliečiamybę. Specialiųjų tyrimų tarnyba jam yra pareiškusi įtarimus piktnaudžiavimu. 

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA