PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Lapkričio 13 d. 15:27

Etikos sargai: V. Pranckietis pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


106653

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, sušaukdamas Seimo valdybos posėdį, kuriame buvo svarstomas neeilinio Seimo posėdžio sušaukimas dėl nepasitikėjimo juo, pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintas nuostatas. Tai trečiadienį nutarė Seimo Etikos ir procedūrų komisija, svarsčiusi Seimo pirmininko poste išsilaikiusio V. Pranckiečio atleidimo procedūros teisėtumą.

„Šio posėdžio metu priimti sprendimai negali sukelti teisinių pasekmių. Tai reiškia, kad jie yra neteisėti“,- nustatė etikos sargai.

Už tokią išvadą, kurią rengė Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Andrius Mazuronis ir Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pavaduotoja „valstiete“ Aušrinė Norkienė, balsavo 6 komisijos nariai.

Etikos ir procedūrų komisijos narė socialdemokratė Dovilė Šakalienė mano, kad šiuo metu esama aklavietėje, ką toliau daryti su visais Seimo plenarinių posėdžių metu vykusiais Seimo valdybos posėdžiais.

Jos nuomone, etikos sargų priimtas sprendimas dėl Seimo pirmininko „iš esmės turbūt suponuoja, kad gal būt norima rengti Seimo pirmininkui apkaltą“.

Pats Seimo pirmininkas V. Pranckietis dar nesiėmė vertinti etikos sargų išvados. „Dar nevertinu, nesusipažinau su išvada, pažiūrėsiu, paskaitysiu, tada galėsiu ką nors vertinti. Niekada neveikiau savo asmeniniam kažkokiam interesui, ar tikslui, ar naudai“,- žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Kaip primena ELTA, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti procedūrinius pažeidimus, padarytus tiek rengiant nenumatytą Seimo valdybos posėdį, tiek ir sušauktame neeiliniame plenariniame Seimo posėdyje, kuriame buvo sprendžiama dėl V. Pranckiečio atstatydinimo iš Seimo pirmininko pareigų.

ELTA