REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2018 m. Liepos 15 d. 14:37

Estijos ralyje - B. Vanago nesėkmė

Lietuva

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


45236

„General Financing team Pitlane“ komandos tandemas - Benediktas Vanagas ir Mindaugas Čepulis - prietarais netiki, o mieliau vadovaujasi logika bei racionaliu protu. Didžiausiame Baltijos šalyse Estijos ralyje antrą varžybų dieną lietuviai lenktynes baigė būtent velnio tuzinu pažymėtame greičio ruože, tačiau ekipažas to nemistifikuoja ir tikslias incidento priežastis identifikavo vos tik jam įvykus.

Oficialioje Estijos ralio svetainėje gyvai pateikiamoje rezultatų suvestinėje ties B. Vanago ir M. Čepulio duetu atsiradęs įrašas „Out of road“ reiškė, kad šiems Lietuvos atstovams ralis baigėsi anksčiau laiko - jų automobilis nulėkė nuo kelio. Iškart po to B. Vanagas suskubo nuraminti jo pasirodymą sekusius aistruolius, kad ekipažo nariai visiškai sveiki ir jų technika beveik nenukentėjo, tačiau apmaudi klaida nebeleido toliau tęsti lenktynių.

„Tai yra stenogramos užsirašymo klaida. Netinkamai pasižymėjome atstumą iki posūkio po tramplino. Nuslydome nuo kelio ir lengvai apsivertėme. Viskas įvyko gana „minkštai“. Automobiliui nieko baisaus nenutiko, galėtume važiuoti toliau, tačiau dviese neatverčiame jo ant ratų. Laukiame greičio ruožo pabaigos, kuomet galės atvažiuoti komandos pagalba. Šis ralis mums jau baigtas“, - tiesiai iš trasos po patirtos avarijos kalbėjo B. Vanagas.

„General Finqancing team Pitlane“ komandos ekipažui iki ralio finišo Tartu mieste buvo likę įveikti dar tris greičio ruožus - apie 30 kilometrų. Tai yra penktadalis visos distancijos, kurią dalyviai dvi varžybų dienas važiavo lenktyniniu režimu pietų Estijos keliais.

Po pirmos ralio dienos B. Vanagas su šturmanu Mindaugu Čepuliu tarp visų dalyvių rikiavosi aštuoniolikti, o sekmadienį buvo pakilę iki 15-osios pozicijos.

„Tai tikrai labai geras, sudėtingas ralis. Esu tikras, kad jis ne tik pateisino, bet ir pranoko daugelio lūkesčius. Tokio lygio lenktynėse reikia važiuoti itin stipriai, o kiekvienas čia nuvažiuotas kilometras - tai didelis kiekis naujos ir vertingos patirties. Nėra abejonių, kad mes dar tikrai čia sugrįšime. Reikia tikėtis, kad organizatorių ambicijos tapti WRC etapu kuo greičiau taptų realybe“, - kaimynams estams linkėjo B. Vanagas.

Šeštadienį iki septinto greičio ruožo sėkmė lydėjo ir kitą lietuvių ekipažą - Egidijų Valeišą su Mindaugu Varža. Jie laikėsi 16-oje pozicijoje, bet viename apgaulingame posūkyje automobilis kliudė pakelės griovyje buvusius akmenis ir kelis kartus vertėsi.

Po trylikos greičio ruožų pirmauja tautiečių karštai palaikomas pasaulio ralio čempionato pilotas iš Estijos Ottas Tanakas su šturmanu Martinu Jarveoja. WRC gamyklinei „Toyota Gazoo Racing WRT“ atstovaujantis duetas pilotuoja „Toyota Yaris WRC“. Antroje vietoje rikiuojasi Naujosios Zelandijos atstovas Haydenas Paddonas („Hyundai i20 Coupe WRC“), o trečias žengia airis Craigas Breenas („Citroen C3 WRC“). Greičiausiųjų penketuke ir toliau tvirtai laikosi R5 kategorijos pilotai iš Skandinavijos - pernykštis Suomijos N grupės čempionas Eerik Pietarinen ir jo tėvynainis Jari Huttunen.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA