Estijoje vykusiose šaudymo varžybose – puikus Šiaulių šaulių pasirodymas

Šiauliai

Šiaulių SC DubysaŠaltinis: Etaplius.lt

296480

Šiaulių šauliai puikiai pasirodė tarptautinėse šaudymo „Haapsalu Randma“ taurės varžybose Estijoje. Šauliai galėjo varžytis dviejose pistoleto ir trijose šautuvo rungtyse.

Suaugusieji galėjo dalyvauti tik pneumatikos rungtyse. Pirmą kartą su šiauliečių delegacija dalyvavusi Estijoje vykusiose varžybose Raimeda Bučinskytė, šaudydama pneumatiniu, pistoletu iškovojo trečią vietą.

Tarp suaugusiųjų, šaudant pneumatiniu šautuvu, Valerija Dušenko apgynė pernai metais iškovotą čempionės vardą ir vėl lipo ant aukščiausio pakylos laiptelio.

Pneumatinio šautuvo rungtyje galingai startavo ir čempiono vardą iškovojo Matas Medišauskas. Pirmoji vieta - maloni ir netikėta staigmena tiek pačiam sportininkui, tiek ir treneriui Mantui Bakui, mat šiaulietis vienu tašku aplenkė daugkartinį Lietuvos čempioną Rimvydą Spiečių. Trečią vietą šioje rungtyje iškovojo šiaulietis Rokas Vasiliauskas. Tad visa apdovanojimų pakyla – lietuviai sportininkai.

Trečią vietą jaunučių amžiaus grupėje, šautuvo gulomis rungtyje, iškovojo Vainius Kačerauskas. Vainius surinko 274 taškus.

Jaunių amžiaus grupėje mažo kalibro ginklų trijų padėčių rungtyje (3x10 šūvių klūpint, gulint ir stovint) Goda Atkucevičiūtė iškovojo trečią vietą. Šioje rungtyje dalyvavo 25-ios šaulės.

Jaunių amžiaus grupėje, šaudant pneumatiniais šautuvais dalyviams reikėjo atlikti po 40 šūvių. Vaikinų grupėje Arvydas Petrauskas tarp 36 dalyvių iškovojo 3 vietą. Tarp merginų - Gabija Medišauskaitė surinkusi 385 taškus užėmė antrą vietą, o Goda Atkucevičiūtė su 383 taškais buvo trečia.

Bendroje varžybų Estijoje įskaitoje, tarp moterų Goda Atkucevičiūtė iškovojo antrą vietą.

Gabijai ir Guodai šios varžybos tapo puikia proga išmėginti jėgas aukšto lygio varžybose, mat merginos su Lietuvos rinktine tęsia pasiruošimą Šiaurės Eurolygos regiono varžyboms.

„Pastarosiomis savaitėmis intensyviai dirbome, turėjome galimybę morališkai, fiziškai bei finansiškai pasiruošti varžyboms Estijoje. Šiauliečių delegacija į Estiją vyko jau aštuntą kartą, o pačios varžybos rengiamos net 35 kartą. Šaudykla uždaro tipo, įtakos rezultatui nedaro apšvietimas, besikeičiančios oro sąlygos. Varžybų sistema šiek tiek skyrėsi nuo Lietuvoje vykdomų, pratimų metu atliekama mažiau šūvių, tad net ir menkos klaidos gali turėti įtakos galutiniam rezultatui. Džiaugiuosi auklėtinių pasirodymu ir visų mūsų bendryste. Estijos šaudyklos kompleksas – tai ir viešbutis, ir sporto salė, ir baseinas. Visi komandiškai-draugiškai gamindavomės valgyti ir sėsdavome prie bendro stalo“, - komandos vienybe džiaugėsi treneris Mantas Bakas.