REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2022 m. Gruodžio 12 d. 12:08

Esant ypač sudėtingoms sąlygoms įprasti kelių valymo terminai negalioja, teigia kelininkai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


253706

Pirmadienio rytą dėl buvusio ir besitęsiančio snygio didžiojoje dalyje valstybinės reikšmės kelių susidarė ypač sudėtingos meteorologinės sąlygos, dėl to įprasti valymo terminai ir kiti reikalavimai negalioja, teigia už kelių valymą žiemą atsakinga bendrovė „Kelių priežiūra".

Susisiekimo ministerijai atskaitinga įstaiga tvirtina, kad pagrindinis uždavinys – išlaikyti eismą keliuose.

Jos duomenimis, ypač sudėtingos meteorologinės sąlygos yra beveik visoje šalyje, išskyrus vakarų Lietuvą, Biržų, Rokiškio, Zarasų, Anykščių ir Utenos rajonus.

„Ypač sudėtingos meteorologinės sąlygos – tai meteorologinės sąlygos, kai fiksuojamas mažiausiai vienas iš požymių: vidutinis 6 valandų snygio intensyvumas yra didesnis nei 2,5 milimetro per valandą (vandens ekvivalento); teorinis sniego kiekio rodiklis – Sp≥15 cm; teorinis lijundros rodiklis Lt>3 val. ir (arba) kai maksimali oro temperatūra per 24 valandas nepakyla aukščiau –10 laipsnių. Požymiai išlieka aktyvūs 24 valandas“, – teigiama pranešime.

Esant minėtoms sąlygoms, reikalavimuose numatyta, kad pirmajame kelių priežiūros lygyje galimi tik trumpalaikiai eismo sutrikimai, antrajame – eismas gali sutrikti ne ilgiau kaip keturioms valandoms, trečiajame – iki aštuonių valandų, ketvirtajame – iki dešimties valandų ir penktajame – iki paros.

Anot „Kelių priežiūros“ pranešimo, minėtos sąlygos pirmajame priežiūros lygyje kol kas skelbiamos iki antradienio 6 val., kituose keliuose – iki gruodžio 14-osios 6 valandos.

Kelininkų teigimu, praėjusią parą valstybinės reikšmės keliams prižiūrėti prireikė beveik 150 technikos vienetų, o naktį iš sekmadienio į pirmadienį dvigubai – beveik 300 mechanizmų. Išbarstyta 1236 tonos druskos, 274 tonos mišinių, išpurkšta 332 kubinių metrų tirpalo kelių slidumui mažinti.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai visoje šalyje išlieka provėžoti, slidūs, vietomis padengti prispausto, pažliugusio ar puraus sniego sluoksniu iki 20 centimetrų.

Anot pranešimo, slidūs kelių ruožai valomi ir barstomi, tačiau dėl snygio kelių dangos greitai vėl pasidengia nauju sniego sluoksniu.

„Atkreiptinas dėmesys, kad oro sąlygos yra dinamiškos, todėl vairuotojai keliuose nuolat turi būti budrūs pasirinkti saugų greitį, stebėti kelio ženklus, ypač tamsiuoju paros metu, esant minusinei oro temperatūrai, sningant, lyjant lietui ar vyraujant rūkui. Praktika rodo, kad bene pavojingiausia situacija kelyje labiausiai tikėtina nuo 4 iki 8 valandos. Ypač atidiems reikėtų būti ties tiltais ir viadukais“, – nurodo kelininkai.

„Kelių priežiūra“ yra atsakinga tik už valstybinės reikšmės kelių būklę užmiesčiuose, rajonų centruose bei mažesniuose miestuose bei miesteliuose. Už kitų gatvių priežiūrą minėtose gyvenamosiose vietovėse atsakingos savivaldybės.REDAKCIJA REKOMENDUOJA