REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2024 m. Gegužės 11 d. 17:53

ES susitarė dėl saugumo įsipareigojimų Ukrainai

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Rasa StrimaitytėŠaltinis: ELTA


300820

Europos Sąjunga (ES), anot žiniasklaidos, susitarė dėl saugumo įsipareigojimų Ukrainai. Jie turėtų įsigalioti vasarą ir galioti tol, kol Ukraina taps ES ir NATO nare. Apie tai rašo Vokietijos laikraštis „Welt am Sonntag“, remdamasis konfidencialiu saugumo įsipareigojimų projektu.

„Europos Sąjunga ir jos šalys narės kartu su partneriais prisidės prie ilgalaikių saugumo įsipareigojimų Ukrainai, kurie padės Ukrainai gintis, atsispirti bandymams destabilizuoti padėtį ir ateityje atgrasyti nuo agresijos“, – sakoma vienuolikos puslapių dokumente, dėl kurio Briuselyje susitarė ES šalių ambasadoriai. Šiomis priemonėmis užtikrinama politinė, karinė ir ekonominė parama Rusijos užpultai šaliai.

Šiuo metu projektą dar derina Europos išorės veiksmų tarnyba ir vyriausybė Kyjive, rašo toliau laikraštis. Saugumo įsipareigojimai esą turėtų įsigalioti vėliausiai šių metų liepos pradžioje.

ES, anot pranešimo, naujų atakų atveju užtikrins Ukrainai neatidėliotinas konsultacijas, tačiau joms prieš tai turės pritarti abi pusės. Netiesiogiai atmetama galimybė, kad puolimo atveju ES kariai kartu su ukrainiečių kareiviais dalyvautų mūšiuose prieš Rusiją.

Tačiau Briuselis, anot projekto, žada Kyjivyui toliau tiekti letalinius ir neletalinius ginklus, tęsti karių mokymus, padėti reformuoti saugumo sektorių, padėti išminuoti šalį ir bendradarbiauti apsisaugant nuo hibridinių grėsmių ir kibernetinių atakų. ES taip pat įsipareigoja remti Ukrainos atstatymą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA