REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 9 d. 17:47

Energetikos ministras D. Kreivys grąžino visas nuo 2021 metų gautas parlamentines lėšas

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Vilmantas VenckūnasŠaltinis: BNS


291604

Ministras D. Kreivys grąžino visas nuo 2021 metų gautas parlamentines lėšas.

Ministro patarėja Vita Ramanauskaitė BNS informavo, kad į Seimo kanceliarijos sąskaitą grąžintos „visos įplaukos nuo 2021 metų pradžios plius buvęs likutis – iš viso 18 tūkst. 446,24 euro“.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos skelbiamose ataskaitose, nuo 2021 metų pradžios D. Kreivys išleido 19 tūkst. 451 eurą parlamentinių lėšų.

Apie tai, kad ministras grąžino parlamentinei veiklai skirtas lėšas, pirmasis feisbuke paskelbė visuomenininkas, akcijos „Skaidrinam“ iniciatorius Andrius Tapinas.

„Ką tik gavau energetikos ministro Dainiaus Kreivio patarėjos žinutę, kad ministras šiandien grąžino į Seimo kanceliariją visas nuo 2021 metų gautas parlamentinės veiklos lėšas. Taip pat patarėja atkreipė dėmesį, kad eidamas dvi pareigas Dainius Kreivys Seimo nario atlyginimo negauna“, – rašė jis.

Pernai pradėtą savivaldybės politikų išmokų tyrimą „Skaidrinam“ A. Tapinas tęsia nagrinėdamas Seimo nariams skirtų parlamentinių lėšų panaudojimą.

D. Kreivys feisbuke komentavo, kad tyrimo autoriams klausimų sukėlė parlamentinių lėšų naudojimas dvylikos metų senumo automobilio draudimui. Jis teigė, kad tapęs ministru, parlamentaro atlyginimo negauna, tačiau turi tarnybinį automobilį.

„Norėdamas išvengti spekuliacijų viešoje erdvėje dėl šių ir kitų lėšų panaudojimo tikslingumo, į Seimo sąskaitą grąžinau visas parlamentinės veiklos lėšas už laikotarpį nuo tapimo ministru iki šios dienos: nuo sąskaitų už prenumeratą iki ryšio ir IT priemonių“, – rašė ministras.

Su pačiu D. Kreiviu BNS nepavyko susisiekti.

Seimo nariams kas mėnesį skiriama 0,8 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio suma išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla: biuro, kompiuterinės technikos nuomai, ryšio paslaugoms, transporto išlaidoms, automobilio eksploatacijai, suvenyrams, viešosios informacijos rengėjų paslaugoms ir panašiai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA