REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2024 m. Gegužės 2 d. 16:06

Elektroniniuose receptuose išrašytus vaistus jau galima įsigyti Latvijoje ir Lenkijoje

Lietuva

pixabay.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: ELTA


299885

Nuo ketvirtadienio elektroniniuose receptuose išrašytus receptinius vaistinius preparatus lietuviai gali įsigyti ir užsienyje – pirmiausia Latvijoje ir Lenkijoje, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

„Atverdami Lietuvos gyventojams galimybę įsigyti receptinius vaistus užsienio šalyse, žengiame svarbų žingsnį dar tvirtesnės Europos sveikatos sąjungos link. Receptinius vaistus vartojantiems Lietuvos gyventojams, kurie dirba, mokosi ar keliauja ES valstybėse, nereikės su savimi vežtis popierinio recepto, nes užsienio šalies vaistinėje bus matomas ir galios Lietuvoje išrašytas elektroninis receptas. Taip pat, užsienyje gyvenantys ir sveikatos paslaugas gaunantys Lietuvos piliečiai lankydamiesi Lietuvoje turės galimybę įsigyti receptinius vaistus Lietuvos vaistinėse“, – sako sveikatos apsaugos viceministras Olegas Niakšu.

Viceministras pažymi, kad šis europinio mąsto projektas vykdomas etapais, todėl kurį laiką įsigyti receptinius vaistus bus galima tik kaimyninėse šalyse.

Pirmoji ES valstybė, su kuria Lietuva pradėjo keistis el. receptų duomenimis, yra kaimyninė Latvija, o nuo kitos savaitės prasidės bendradarbiavimas ir su Lenkija.

„Jau visai netrukus šalių, su kuriomis bendradarbiaujama, sąrašą papildys kaimyninė Estija, taip pat lietuvių turistų pamėgta Ispanija bei Suomija. Tikimės, kad tokiu būdu užsienyje viešintiems tautiečiams nekils keblumų įsigyti receptinių vaistų“, – sako Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Ministerija pažymi, kad pradedant veikti naujai paslaugai, kai kurioms užsienio šalių vaistinėms gali nepavykti iš karto sėkmingai prisijungti prie tarpvalstybinių el. receptų sistemos, todėl rekomenduojama prieš vykstant įsigyti vaistus Latvijoje ar Lenkijoje, konkrečios vaistinės telefonu pasiteirauti dėl galimybės pasinaudoti lietuvišku el. receptu.

Projektas įgyvendintas ES ir valstybės biudžeto lėšomis, techninį sprendimą Registrų centro užsakymų už 0,5 mln. eurų įgyvendino bendrovė „Novian Systems“.

Registrų centro duomenimis, 2023 metais Lietuvoje buvo išrašyta apie 20 mln. el. receptų, vaistinėse su jais išduota apie 18 mln. receptinių vaistų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA