REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 24 d. 09:56

Elektroninės cigaretės ir psichotropinės medžiagos mokyklose: kokių prevencinių priemonių imsis Alytaus miestas?

Alytus

Etaplius.ltŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė


289981

Elektroninių cigarečių rūkymas ir psichotropinių medžiagų vartojimas – viena opiausių šalies problemų, kuri neaplenkė ir Alytaus miesto. Palikti šio klausimo likimo valiai negalima – jį būtina spręsti.

Tad kokių priemonių ėmėsi ar planuoja imtis Alytaus miesto savivaldybė, siekdama kurti saugią aplinką mūsų miesto mokyklose?

Alytaus miesto savivaldybės vicemerės Jurgitos Šukevičienės teigimu, artimiausiu metu Alytaus miesto savivaldybės tarybai bus teikiamas naujas Alytaus miesto savivaldybės narkotikų, alkoholio ir tabako vartojimo prevencijos veiksmų 2024–2025 metų planas. Šiame plane numatyta, jog ugdymo įstaigose tėvams, mokiniams ir pedagogams bus skaitomos paskaitos ir vedami mokymai narkotikų, alkoholio ir tabako vartojimo prevencijos temomis.

Praėjusį penktadienį Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų vadovai buvo pakviesti į vieną tokių paskaitų tema „Ką slepia vaikai nuo tėvų ir mokytojų?“, kurią savivaldybėje skaitė MB „Dariaus projektai“ lektorius Darius Joneikis.

Šie mokymai – ne pirmieji. Praėjusiais metais 75 švietimo įstaigų darbuotojai dalyvavo Asmeninės raidos centro organizuotuose 24 val. mokymuose, kuriuos vedė toksikologas Robertas Badaras.

„Planuojame įgyvendinti projektus, susijusius su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, organizuoti savipagalbos grupes. Kelsime mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų kompetenciją narkotikų, alkoholio ir tabako prevencijos srityje, didinsime nerūkymo zonų skaičių. Perengsime pagalbos nepilnamečiams, vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas, ir jų atstovams pagal įstatymą teikimo Alytaus miesto savivaldybėje algoritmą. Sukursime bendrojo ugdymo mokyklų saugumo standartą“, – tolesnius su elektroninių cigarečių rūkymu ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevencija susijusius veiksmus vardijo vicemerė J. Šukevičienė.

Elektroninių cigarečių rūkymo ir psichotropinių medžiagų vartojimo problemas spręsti padeda ir policijos pareigūnai. Siekdami padidinti saugumą ir atgrasyti jaunimą nuo psichotropinių medžiagų vartojimo, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Bendruomenės pareigūnai veda paskaitas apie teisinę atsakomybę už įvairaus pobūdžio nusižengimus ir nuolat palaiko ryšį su mokyklų administracijomis, vykdo viešą ir neviešą patruliavimą švietimo įstaigų teritorijose, kitose moksleivių susibūrimo vietose. Policijos pareigūnai patruliuoja prie švietimo įstaigų bei šalia jų esančiuose parkuose ir vykdo prevencines priemones mokyklose.

Greitu metu bus papildytos Alytaus miesto savivaldybės tvarkos ir švaros taisyklės. Juose atsiras punktai, draudžiantys mokiniams mokyklose ir jų teritorijose su savimi turėti elektroninių cigarečių ar psichotropinių medžiagų, net jeigu mokinys yra pilnametis.
„Planų ir idėjų, kaip įveikti nemenką su elektroninių cigarečių rūkymu ir narkotikų vartojimu susijusį iššūkį, turime daug, tikiuosi, kad bendromis švietimo įstaigų vadovų, pedagogų, tėvų, policijos pareigūnų savivaldybės ir visuomenės sveikatos specialistų pastangomis mums pavyks tai padaryti“, – tikisi Alytaus miesto savivaldybės vicemerė J. Šukevičienė ir dėkoja už kartu nuveiktus pirmuosius darbus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA