Šiame straipsnyje pateikiama informacija, skirta asmenims NUO 18 METŲ
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Balandžio 17 d. 15:04

El Chapo sūnūs seka tėvo pėdomis: ant aukų testuoja narkotikus, o jų kūnus sušeria tigrams

Lietuva

Flickr.com nuotr. ir „Youtube“ stop kadras.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


264581

JAV federaliniai pareigūnai paskelbė apie kaltinimų bangą keturiems liūdnai pagarsėjusio Meksikos narkotikų barono, žinomo kaip El Chapo, sūnums. Pranešama, kad šie vyrai toliau valdo tėvo sukurtą imperiją ir yra atsakingi už žiaurus nusikaltimus.

El Chapo palikuonių grupuotė įgavo naują pavadinimą – „Los Chapitos“.

„Los Chapitos“ kaltinami fentanilio platinimu Jungtinėse Amerikos Valstijose, pareigūnai išsiaiškino detalią schemą, kurioje apibūdinama fentanilio gamyba, gabenimas ir pardavimas šalies gatvėse: nuo Niujorko iki Los Andželo. Kaltinimuose pažymima, kad fentanilio verslas karteliui uždirbo milijonus dolerių, nuo šios narkotinės medžiagos JAV kasmet miršta nuo 200 žmonių.

Kovos su narkotikais skyriaus vadovė A. Milgram spaudos konferencijoje sakė, kad sūnūs paveldėjo savo tėvo „pasaulinę narkotikų prekybos imperiją“ ir pakeitė ją sukurdami naują produktą.

Fentanilis – galingas sintetinis opioidas, kuris veikia smegenis kaip morfinas ar heroinas, tačiau jis net 100 kartų stipresnis. Tai receptinis vaistas, kuris taip pat gaminamas ir naudojamas nelegaliai, jį vartojantiems labai lengva perdozuoti.

Tarp kaltinimų – žudymas ir kankinimas

El Chapo – žmogus, sukūręs didžiausią narkotikų platinimo organizaciją visame pasaulyje, jis laikomas atsakingu už šimtus tūkstančių žmonių mirčių. Sinaloa kartelis, kuriam vadovavo El Chapo, eilę metų siaubė Meksiką.

JAV pradėti teismai rodo, kad žinomiausio narkotikų prekeivio sūnus žiaurumu neatsilieka nuo tėvo. Kaltinamuose teigiama, kad J. Guzmano sūnums dirbantys žudikai žudė pareigūnus, kankino konkurentus smogdami jiems elektra, kišdavo čili pipirus į aukų žaizdas ir net sušerdavo tiek mirusius, tiek gyvus – savo augintiniams tigrams.

Tyrimas atskleidė kai kuriuos siaubingus narkotikų testavimo procesus, kuriuos kartelis taikė prieš gabendamas fentanilį į JAV.

„Du iš kaltinamųjų išbandė kartelio fentanilio stiprumą su pririštais asmenimis. Kitu atveju kaltinamieji eksperimentavo su moterimi, kurią jiems buvo liepta nušauti: kelis kartus jai suleido fentanilio, kol ji perdozavo ir mirė“, – atskleidė generalinis prokuroras M. Garlandas.

Pranešama, kad „Los Chapitos“ išbandydavo savo narkotikų stiprumą su žmonėmis, kuriuos pagrobdavo ir laikydavo surištus.

Visi Los Chapitos grupuotės nariai šiuo metu slaptosi.

„Youtube“ stop kadrai.

„Youtube“ stop kadrai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA