Aktualijos | 7 MIN.

Ekspertai pasigenda mokesčių reformos tikslo, mato rizikų dėl GPM surinkimo

Erika Alonderytė-Kazlauskė
2025 m. liepos 3 d. 08:19
T. Povilauskas / Asmeninis archyvas

Finansų ministerijai prognozuojant, kad mokesčių reforma Gynybos fondą kitąmet papildys maždaug 340 mln. eurų, o vėlesniais metais – po daugiau nei 500 mln. eurų, ekspertai sako, kad didžiausią nuokrypį nuo prognozių turės gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pakeitimai, dėl kurių gyventojai gali keisti savo elgseną siekiant išvengti didesnių mokesčių.

Kai kurie BNS kalbinti ekonomistai ir finansininkai atkreipia dėmesį, kad didelį, bet trumpalaikį efektą turės pensijų klaupimo reforma, kuri padidins vartojimą, be to, teigiamai paveiks ir bendrojo vidaus produkto augimą. 

Visgi vertinant mokesčių reformą kai kurie jų nuogąstauja, kad trūksta aiškaus mokestinės politikos tikslo – Lietuva padidino daugiau uždirbančiųjų apmokestinimą nesumažindama naštos mažiau uždirbantiesiems.

GPM pakeitimai skatins gyventojus keisti elgseną

SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas sako, kad GPM surinkimas labiausiai nukryps nuo Vyriausybes prognozės, nes tai labiausiai lems žmonių veiksmai.

„Su GPM yra daugiau rizikos, nes čia daugiausiai galimybių ir noro žmonėms ieškoti, kaip susimažinti tą mokamą GPM“, – BNS sakė ekonomistas. 

„Buvo daug tokių pokyčių, pavyzdžiui, dabar užteks išlaikyti akcijas penkerius metus ir galėsi nemokėti to didesnio GPM. Nekilnojamo turto pardavimo atveju – sumažėjo nuo dešimties iki penkerių metų, kiek reikia išlaikyti nekilnojamąjį turtą, kad jis būtų neapmokestinimas, tai kaip tik yra mažinantis biudžeto įplaukas. Pokyčių, apie kuriuos garsiai nėra šnekama, jų yra ir, manau, dar išlįs, kur atrandami tie keliai, kaip susimažinti“, – teigė T. Povilauskas. 

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė pastebi, kad dalis gyventojų gali keisti veiklos formą, siekiant išvengti didesnių mokesčių. Anot jos, tikėtina, kad padaugės tokių, kurie rinksis dirbti su verslo liudijimais arba steigti mažąją bendriją vietoj individualios veiklos pažymos.

„Nebus taip, kad visi 100 proc. paliks toje pačioje mokesčių mokėjimo schemoje, kokioje buvo 2025 metais, jeigu jiems didėja mokesčiai 2026 metais. (...) Galimas variantas, kad bus bandoma slėpti pajamas arba jas perversti, pakeisti jų pobūdį dėl to, kad kitoks pobūdis leidžia sumokėti mažiau mokesčių, kaip pavyzdys – akcijų, išlaikytų ilgiau nei penkerius metus, pardavimo pajamos yra apmokestinamos be progresyvaus tarifo, lygiai taip pat NT pardavimas“, – BNS aiškino D. Čibirienė. 

„Gali atsirasti piktnaudžiavimo, gali būti ir didelės sumos“, – pridūrė ji. 

Visgi D. Čibirienė sako, kad reali situacija pasimatys 2027 metais, kai gyventojai teiks pajamų deklaracijas ir tuomet bus aišku, kaip pasikeitė jų mokami mokesčiai.

Vertindamas pelno mokesčio pakeitimus, T. Povilauskas sako, kad dėl jo klausimų kyla mažiau, tikėtina, kad kitąmet iš jo bus surinkta 135 mln. eurų, nors tam tikrų svyravimų taip pat gali būti.  

Tuo metu Vilniaus universiteto ekonomistas Algirdas Bartkus tarp rizikų įžvelgė ir tai, kad dėl padidinto pelno mokesčio užsienio investuotojai gali pasirinkti kitas valstybes.

„Pelno mokesčiai nevaidina lemiamo vaidmens pasirenkant šalį, kur investuoti, bet kai investuotojas renkasi tarp dviejų ar trijų valstybių, kurios vienodai geros, tai sprendimą jis priims pagal tai, kur yra pigiausia, kur tie mokesčiai mažiausi“, – BNS sakė A. Bartkus.

„Yra tam tikros rizikos ir dėl to, kad daliai asmenų, kurie turi turto Lietuvoje, jie niekur nedings, mokės mokesčius, bet kita dalis asmenų, laisvų profesijų atstovai, programuotojai, gali pagalvoti, kodėl jie čia, Lietuvoje“, – kalbėjo jis. 

SEB ekonomistas mažiau rizikos sako matantis dėl komercinio NT mokesčio bei draudimo sutarčių apmokestinimo. 

„Turbūt tie, kas draudėsi, ir jei ekonomika nesušlubuos, tai labai nukrypti neturėtų, kad sakytum, kad bus masiniai sumažėjimai draudimosi, turbūt to nebus“, – BNS sakė T. Povilauskas.

„Kalbant apie PVM pokyčius, irgi pasitikėčiau tais skaičiais, akcizo saldintiems gėrimams kiek planuoja, manau, padidėjimas nėra toks, kuris labai sumažins šitų gėrimų vartojimą, tai manau, kas paskaičiuota – 25 mln. eurų –  yra logiška“, – kalbėjo analitikas.

Augimas iš pensijų reformos

Parlamentui patvirtinus antros pakopos pensijų kaupimo reformą, leidžiant visiškai pasitraukti iš sistemos ir per dvejų metų langą atisiimti visas savo įmokas, vėliau vieną kartą atsiimti 25 proc. sukauptų lėšų, o dėl sunkios ligos – visą sumą, ekspertai sako, kad šis pokytis trumpuoju laikotarpiu padidins vartojimą bei persvers neigiamą naujų mokesčių įtaką ekonomikai.

„Šitie dalykai, kas liečia individualią veiklą, draudimus, atneš tam tikrų paslaugų, kurios yra vidinėje rinkoje, vartojimo sumažėjimą, tačiau jei vidinėje rinkoje pasirodys sukauptų pensijų išmokų išmokėjimas gyventojams 2026 metais ir jie pradės tuos pinigus vartoti, (...) tai atsvers, kompensuos srautus ir gali būti, kad 2026 metais didelio neigiamo efekto nepamatysime“, – BNS sakė Buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė D. Čibirienė.

„O jei vartojimas įvyktų už Lietuvos ribų, pavyzdžiui, žmonės nusipirktų kokį turtą už Lietuvos, tai tada nieko nepajusime“, – pridūrė ji. 

T. Povilauskas sako, kad šios reformos galima įtaka bus įskaičiuota ir SEB bankui rugpjūtį atnaujinant kitų metų makroekonomines prognozes. Jis mano, kad lietuviai, tikėtina, daugiau nei estai išleis sukauptus pinigus vartojimui. Pastarieji, anot jo, labiau siekė padengti vartojimo paskolas.

Pasak ekonomisto, bent 10 proc. atsiimta suma BVP padidins maždaug 0,1-0,2 procento.

„Kadangi kalbama apie vartojimą, tai yra vienkartinis dalykas, tai nėra investicijos, kurios sukuria galimybę uždirbti daugiau ateityje, tai bus pinigai pravalgyti, tai bus vienkartinė įtaka per išaugusį vartojimą, todėl atitinkamai 2027-2028 metų BVP augimo pokytis bus mažesnis“, – aiškino T. Povilauskas.

Anot jo, asmenys, kurie sukaupto turto turi mažiau ir kurių pajamos mažesnės, tikėtina, pinigus išleis vartojimui, o santykinai didesnes pajamas gaunantieji didesnę atsiimtų lėšų dalį galėtų pervesti į trečią pensijų pakopą arba kitas investavimo priemones.

Pasigedo mokestinės politikos tikslo

Ekonomistas A. Bartkus sako mokesčių reformoje pasigedęs jos tikslo – pasak jo, lėšų biudžete padaugės, tačiau jų nepakaks gynybos reikmėms. Be to, anot jo, Lietuva padidino daugiau uždirbančiųjų apmokestinimą nesumažindama mokestinės naštos mažiau uždirbantiesiems. 

A. Bartkaus teigimu, kaimyninė Latvija šiemet pakeitė gyventojų apmokestinimą taip, kad biudžeto pajamos nekito, tačiau 90 proc. dirbančiųjų apmokestinimas sumažėjo, o grynosios pajamos išaugo 7 proc. daugiausiai uždirbančiųjų sąskaita.

„Jie padarė tokį perskirstymą iš daugiau uždirbančių į mažiau uždirbančių. O mūsų valdžia pasakys –  apmokestinome daugiau uždirbančius vardan kažkiek didesnių pajamų į biudžetą. O kokioms reikmėms? Gynybos? O kiek reikia, kad pasiektume 5,5 proc. BVP? Tai mums ne 500 mln. eurų reikia, o reikėtų orientuotis į 2 mlrd. eurų“, – BNS kalbėjo A. Bartkus.

„Jei kalba eina apie gynybos finansavimą, tai reikia čia ir dabar, reikia, kad Lietuvos užsakymas būtų patvirtintas pirmiau nei kad vokiečių užsakymas, (...) mums reikia pirmiems atsidurti pas gamintoją eilėje, tai ką, jūs ketinate už metų gauti pinigus ir tik tada eiti? O priešas nesnaudžia, tai prarandate laiką. Šitas mokesčių valsas ir polka, kuri čia buvo sušokta, kažin, ar atliepia pagrindinį tikslą“, – svarstė ekonomistas.  

Parlamentas birželį priėmė GPM, pelno bei NT mokesčių pakeitimus, įvedė vadinamąjį cukraus ir ne gyvybės draudimo sutarčių mokesčius, pakoregavo kai kurias pridėtinės vertės mokesčio lengvatas. Mokesčių įstatymų pataisas jau pasirašė prezidentas.

Finansų ministerija planuoja, kad labiausiai prie gynybos finansavimo prisidės 2 proc. visų GPM įmokų dalis – kitąmet ji sudarys 44,6 proc. (152,8 mln. eurų) visos Gynybos fondui iš papildomų mokesčių numatytos sumos, o 2027 ir 2028 metais – apie trečdalį (atitinkamai 169,5 mln. ir 181 mln. eurų).


Šiauliai
Šiauliai šiemet vėl atsisako fejerverkų: ką apie tai mano šiauliečiai?
Artėjant Naujiesiems metams, miestų dangų vis dažniau nušviečia fejerverkai, o prie pirotechnikos prekybos vietų formuojasi eilės. Siekdami užtikrinti gyventojų saugumą, priešgaisrinės priežiūros pareigūnai suaktyvino patikrinimus pirotechnikos laikymo ir pardavimo vietose. Tuo metu Šiaulių miesto savivaldybė jau ne vienerius metus atsisako fejerverkų šou – taip išreikšdama solidarumą su Ukraina bei siekiant apsaugoti gyvūnus ir aplinką. Tačiau kiek pinigų fejerverkams skiria patys šiauliečiai?
Laisvalaikis | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
„Pasirodė ožiukai“ – frazė, kuri neretai pasigirsta susidūrus su vaiko prasta nuotaika ir suirzimu. Priežasčių dėl ko vaikas gali stipriai suirzti – gausu. Tai gali būti alkis, fizinis ar emocinis nuovargis, ar užgaidos dėl žaislo. Tad suprasti ir nuraminti vaiką tėvams gali būti iššūkis. Pasak vaiko teisių gynėjos Ievos Lukošaitienės, raktas į sėkmę tokiose situacijose – kantrybė ir supratingumas.
Lietuva | 4 MIN.
0
Naujieji metai – puikus metas paleisti tai, kas slegia, ir pasiimti tai, kas stiprina. Žvaigždės kiekvienam Zodiako ženklui siunčia savą pamoką.
Lietuva | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Sirijos valdžia antradienį įvedė komendanto valandą Latakijos uostamiestyje po išpuolių, įvykdytų dieną prieš tai daugiausia alavitų gyvenamuose rajonuose.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Savivaldybės taryba pritarė ugdymo proceso organizavimui visos dienos mokyklos būdu ir nusprendė įsteigti visos dienos mokyklos grupes - po dvi Akmenės gimnazijoje ir Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykloje. Nustatyta, kad šis sprendimas įsigalioja 2026 m. sausio 1 d.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
„Pasirodė ožiukai“ – frazė, kuri neretai pasigirsta susidūrus su vaiko prasta nuotaika ir suirzimu. Priežasčių dėl ko vaikas gali stipriai suirzti – gausu. Tai gali būti alkis, fizinis ar emocinis nuovargis, ar užgaidos dėl žaislo. Tad suprasti ir nuraminti vaiką tėvams gali būti iššūkis. Pasak vaiko teisių gynėjos Ievos Lukošaitienės, raktas į sėkmę tokiose situacijose – kantrybė ir supratingumas.
Lietuva | 4 MIN.
0
Naujieji metai – puikus metas paleisti tai, kas slegia, ir pasiimti tai, kas stiprina. Žvaigždės kiekvienam Zodiako ženklui siunčia savą pamoką.
Lietuva | 2 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Sirijos valdžia antradienį įvedė komendanto valandą Latakijos uostamiestyje po išpuolių, įvykdytų dieną prieš tai daugiausia alavitų gyvenamuose rajonuose.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį platformoje „Telegram“ paskelbtoje žinutėje pažėrė įžeidimų ir pagrasino Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui neišvengiama mirtimi.
Pasaulis | 3 MIN.
2


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Radviliškyje naktį ugniagesiams teko gesinti atvira liepsna degusį individualų gyvenamąjį namą priestatu.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Į policiją kreipėsi nuo sukčių nukentėjusi šiaulietė, kuri nurodė praradusi pinigus, kai paspaudė gautą nuorodą telefone.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiltas lapkritis, gruodis, panašu, kol kas tausoja kelininkus ir kol kas jų darbo poreikis gana mažas. Už lango gruodžio pirmas tris savaites dienomis vyravo teigiama temperatūra, gana dažnas svečias buvo ne sniegas, o lietus. Taigi, galima juokauti, kad įsivyravę orai bent jau pirmąjį žiemos sezono mėnesį pataupė mūsų pinigus iš biudžeto, skirtus gatvių ir šaligatvių priežiūrai. Vis tik, kiek jų numatyta ir kaip gatvės ir šaligatviai šią žiemą bus prižiūrimi, teiravomės Šiaulių miesto savivaldybės administracijos.
Gatvė | 4 MIN.
0
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Šiauliuose per šventines dienas į ligoninę dėl gripo kreipėsi daugiau nei šimtas vaikų. Tokią informaciją pateikė Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai.
Sveikata | 2 MIN.
0
Onkologinė liga – tai ne tik medicininė diagnozė, bet ir gilūs emociniai, psichologiniai bei socialiniai išgyvenimai, paliečiantys visą žmogaus gyvenimą. Atsižvelgiant į šiuos iššūkius, onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ įgyvendino projektą „Širdžių bendrystė: vilties, stiprybės ir artumo kelionė“, skirtą onkologinių pacientų bendruomenės narių sutelktumui, tarpusavio ryšio stiprinimui bei psichologinės sveikatos gerinimui.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
2026 m. sausio 12 d., pirmadienį, Šiauliuose prasidės Sausio 13-osios minėjimo renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienos 35-mečiui atminti. 17.30 val. Prisikėlimo aikštėje vyks Laisvės gynėjų dienos renginys, kurio metu bus uždegti atminimo laužai, o 18.00 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus. Šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami drauge prisiminti ir pagerbti 1991 m. sausio 13-ąją Lietuvos laisvę gynusius žmones – jų pasiaukojimas tapo mūsų valstybės pamatu.
Kultūra | 5 MIN.
0
Nors iš pirmo žvilgsnio ši „Moterims 45+“ laidos tema tiek netipinė, ilgiau pasvarsčius, ji puikiai atspindi žmogaus gyvenimo ciklą. Nuo gimimo esame lydimi žmonių, dažniausiai tėvų, apsupti jų rūpesčio ir pagalbos. Antroje gyvenimo pusėje, norisi to ar ne, dažnai tos pagalbos ir vėl prireikia. Ir dažnai ši, rūpesčio, atjautos ir empatijos reikalaujanti pareiga gula ant moters pečių.
Sveikata | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Naujieji metai – puikus metas paleisti tai, kas slegia, ir pasiimti tai, kas stiprina. Žvaigždės kiekvienam Zodiako ženklui siunčia savą pamoką.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Nesvarbu, ar Naujuosius metus sutiksite būryje draugų, ar jaukiai leisite vakarą šeimoje, ant stalo norėsis šio to ypatingo. Apsunkinti skrandžio po sočių Kalėdų taip pat nesinori, tad žuvis ir jūros gėrybės – vieni populiariausių pasirinkimų Naujųjų metų vaišėms, sako Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė. Tokie patiekalai ne tik puošia stalą, bet ir pasižymi nepaprastu skoniu. Ir nors krevečių ar tartarų dažniausiai skanaujame restoranuose, šiuos išskirtinio skonio patiekalus greitai bei nebrangiai pasigaminsite namuose.
Virtuvė | 7 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Naujieji metai – puikus metas paleisti tai, kas slegia, ir pasiimti tai, kas stiprina. Žvaigždės kiekvienam Zodiako ženklui siunčia savą pamoką.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Gruodžio trisdešimtoji – 364-oji metų diena (antroji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Nesvarbu, ar Naujuosius metus sutiksite būryje draugų, ar jaukiai leisite vakarą šeimoje, ant stalo norėsis šio to ypatingo. Apsunkinti skrandžio po sočių Kalėdų taip pat nesinori, tad žuvis ir jūros gėrybės – vieni populiariausių pasirinkimų Naujųjų metų vaišėms, sako Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė. Tokie patiekalai ne tik puošia stalą, bet ir pasižymi nepaprastu skoniu. Ir nors krevečių ar tartarų dažniausiai skanaujame restoranuose, šiuos išskirtinio skonio patiekalus greitai bei nebrangiai pasigaminsite namuose.
Virtuvė | 7 MIN.
0
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0