REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 16 d. 17:14

EK ragina Lietuvą sumažinti dalies išmetamųjų teršalų kiekį

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283718

Europos Komisija (EK) ragina Lietuvą laikytis Bendrijos teisės aktų dėl oro taršos ir sumažinti kai kurių išmetamųjų teršalų kiekį, ketvirtadienį pranešė EK atstovybė Lietuvoje.

„Europos Komisija išanalizavo naujausius apskaitos duomenis ir kitą valstybių narių pateiktą informaciją (...) ir padarė išvadą, kad Bulgarija, Airija, Kipras, Latvija, Lietuva, Vengrija, Austrija, Portugalija ir Švedija toliau nevykdė savo išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo įsipareigojimų“, – rašoma pranešime.

Skelbiama, kad Lietuva turi per du mėnesius imtis priemonių ir apie jas pranešti Komisijai, kitu atveju ji gali kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą.

ES Nacionalinių išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo įsipareigojimų direktyvoje nustatyti nacionaliniai įsipareigojimai mažinti penkių išmetamųjų oro teršalų kiekį: tai azoto oksidai, nemetaniniai lakieji organiniai junginiai, sieros dioksidas, amoniakas ir smulkiosios kietosios dalelės.

Teršalų kiekio mažinimo įsipareigojimus kiekviena šalis narė turi įvykdyti kasmet 2020–2029 metais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA