REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Gegužės 14 d. 17:39

E. Jonyla – administracijos direktorius, G. K. Galubauskas – Tarybos narys

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


83715

Šiandien įvykusio Savivaldybės 9-ojo šaukimo tarybos 4-ojo posėdžio pradžioje prisiekė naujas šios kadencijos Tarybos narys – socialdemokratas Gediminas Kazys Galubauskas. Žinomas gydytojas, politinis veikėjas į Tarybą pateko pagal Lietuvos socialdemokratų partijos Raseinių rajono skyriaus kandidatų sąrašo eilę. Jis pakeitė savo noru atsistatydinusį iš Tarybos Gintautą Mikolaitį.

Meras Andrius Bautronis pasveikino ne tik naują Tarybos narį, bet ir savo gimtadienius atšventusius politikus Dianą Kaupaitienę, Edmundą Jonylą ir Algirdą Gricių, kuriems taip pat įteikė gėlių. Po to buvo patvirtinta posėdžio darbotvarkė su tam tikrais pakeitimais.

Svarstant vieną pirmųjų sprendimų projektų dėl Edmundo Jonylos skyrimo į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, politikų nuomonės išsiskyrė. Mažumos atstovų Algirdo Griciaus, Dariaus Ulicko ir Vaido Kuzmarskio teigimu, šio klausimo nereikėjo nagrinėti, kol nėra gauta Valstybės saugumo departamento (VSD) pažyma, kad kandidatas gali dirbti su slapta informacija. Į tai meras A.Bautronis ir mero sekretoriato vedėja Violeta Mielinienė atsakė, kad yra gautas Vyriausybės atstovo Kauno apskrityje tarnybos raštas, kuriuo leidžiama Tarybos nariams balsuoti dėl E.Jonylos tinkamumo vadovauti Savivaldybės administracijai. Tokia išimtis padaryta ir kitų rajonų savivaldybių taryboms, kad nebūtų pažeistas Vietos savivaldos įstatymas. Nepaisant to, Darbo partijos ir visuomeninio rinkimų komiteto „Pilietiškas pasirinkimas“ atstovai protestavo – paliko posėdžių salę ir nebalsavo dėl E.Jonylos skyrimo į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.

Lakoniškai prisistatęs kandidatas teigė, kad jis pasižada būti visiems vienodai teisingas ir sąžiningas, gerbti kitą žmogų ir jo nuomonę bei pasiryžęs skaidriai vykdyti visas funkcijas, kurias numato Vietos savivaldos įstatymas ir Tarybos priimti sprendimai. Vienas didžiausių E.Jonylos siekių – Raseiniuose pastatyti baseiną, kuris ateityje būtų numatyto statyti sporto komplekso dalimi. Balsavusių 18 politikų vienbalsiai pritarė E.Jonylos kandidatūrai. Jiems nuo gegužės 27 d. pradėsiantis dirbti naujasis administracijos direktorius padėkojo už suteiktą pasitikėjimo mandatą.

Po to posėdis vyko įprastai. Vieni sprendimų projektai buvo gana greitai priimti, kitiems, kaip antai: „Dėl vietinės rinkliavos mokesčio lengvatų“ ar „Dėl Raseinių rajono savivaldybės atstovo delegavimo į Kauno regiono plėtros tarybą“ prireikė daugiau laiko ir karštesnių diskusijų. Mažumos atstovų nuomones atrėmė valdančioji dauguma.REDAKCIJA REKOMENDUOJA