REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2024 m. Kovo 22 d. 10:21

„Edu Vilnius“: matematikos bandomojo egzamino neišlaikė 27,5 procento abiturientų

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


295750

Abiturientams laikyti bandomąjį matematikos egzaminą šiemet sekėsi prasčiau nei pernai. Egzamino rengėjo „Edu Vilnius“ duomenimis, Vilniaus mieste egzamino neišlaikė 21 proc. abiturientų, o tarp visų laikiusių šalyje – 27,5 proc.

Skelbiama, kad kovo 1 d. 59 Vilniaus ir 168 kitų Lietuvos miestų mokyklos laikė „Edu Vilnius“ organizuotą bandomąjį matematikos valstybinį brandos egzaminą (VBE2024).

„Bandomąjį matematikos egzaminą abiturientams organizavome jau antrus metus ir šiemet rezultatai kiek prastesni nei pernykščiai. Pagal gautus rezultatus Vilniaus mieste egzamino neišlaikė 21 proc. abiturientų, o tarp visų laikiusių šalyje – 27,5 proc“, – dalinasi „Edu Vilnius“ direktorė Unė Kaunaitė.

Egzamino rengėjas pažymi, kad praėjusiais metais matematikos VBE Vilniuje neišlaikė 9,3 proc., o bendras šalies neišlaikiusiųjų skaičius siekė 15,4 proc.

Šį mėnesį laikyto bandomojo rezultatai gauti surinkus duomenis iš 208 šalies mokyklų, kurių 57 – Vilniuje esančios mokyklos. Mokinių darbus vertino mokytojai mokyklose pagal mokytojų ekspertų parengtą vertinimo instrukciją ir nuasmenintus duomenis perdavė „Edu Vilnius“.

Iš viso bandomajame egzamine buvo galima surinkti 60 taškų, kurie, kaip ir tikrame egzamine, buvo perskaičiuoti į 100 VBE balų sistemą. Apibendrinus gautus duomenis galima matyti, jog Vilniaus balų vidurkis yra 35,6, o kitų Lietuvos mokyklų, be Vilniaus, vidurkis – 21,9 balo. 2023 metų tikrojo matematikos VBE visos šalies vidurkis siekė 23,9 balo, o 2022-aisiais – 16,2 balo.

Bandomojo egzamino metu šimtukus tik Vilniaus mieste gavo 2,1 proc. ir 1,1 proc. visų laikiusiųjų. Palyginimui, 2023-aisiais Lietuvos šimtukininkų suskaičiuota 1,2 proc., kai 2022 m. šimtukus gavo 0,8 proc. tikrąjį egzaminą laikiusių kandidatų.

„Bandomajame šių metų matematikos egzamine dalyvavo ženkliai didesnė Vilniaus miesto abiturientų dalis negu pernai. Tikėtina, kad šiais metais bandomajame egzamine ryžosi dalyvauti ir silpniau matematiką besimokantys abiturientai, o tai lėmė didesnę neišlaikiusiųjų procentinę dalį”, – sako „Edu Vilnius“ analitikas Pranas Gudynas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA