REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 12 d. 21:23

E. Vaitkus prognozuoja pateksiantis į antrą turą: matytų savo dvikovą su G. Nausėda

Lietuva

Eduardas Vaitkus. ELTA / Josvydas Elinskas

Ūla KlimaševskaŠaltinis: ELTA


300871

Savarankiškai save išsikėlęs kandidatas Eduardas Vaitkus mano, kad sekmadienį vykstančiuose prezidento rinkimuose pateks į antrą turą, kuriame varžysis su dabartiniu šalies vadovu Gitanu Nausėda. Į prezidentus kandidatuojantis buvęs Kauno klinikų gydytojas taip pat tikina prastai vertinantis kandidato Igno Vėgėlės galimybes tęsti kovą dėl šalies vadovo posto.

„Aš prognozuoju, kad yra galimybė man papulti į antrą turą, o Lietuvos žmonės viską ir nuspręs“, – sekmadienį užsidarius rinkimų apylinkėms savo štabe žurnalistams komentavo E. Vaitkus.

„Mano šansai, aš vertinu, kad yra geri. Ta prasme jie labai geri, kad aš turėjau galimybę paskleisti gerą žinią, tiesos žodį“, – pridūrė jis.

Kandidato vertinimu, antrajame ture jis varžysis su dabartiniu prezidentu Gitanu Nausėda, o Igno Vėgėlės šansus toliau varžytis dėl šalies vadovo posto vertina skeptiškai.

„Turbūt matyčiau save su dabartiniu prezidentu Gitanu Nausėda“, – teigė buvęs gydytojas, referuodamas į mažus kandidato Igno Vėgėlės šansus patekti į antrą turą.

Tiesa, E. Vaitkaus tvirtina puikius rezultatus rinkimuose pasieksiantis nepaisant to, kad organizuojant rinkimus kandidatams nebuvo užtikrintos lygios galimybės.

„Prieš mane buvo naudotos diskriminacinės priemonės. Neleista pasisakyti LRT, mano programas buvo cenzūruota. (...) Valstybinės institucijos sakė, kad tai yra norma, o kiti kandidatai nematė problemos, kad yra nelygios teisės visiems kandidatams“, – sakė E. Vaitkus.

ELTA primena, kad sekmadienį vyko prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 59,37 proc. piliečių.

Dėl šalies vadovo posto varžėsi 8 kandidatai: antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Giedrimas Jeglinskas, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis, savarankiškai išsikėlę teisininkas Ignas Vėgėlė, gydytojas Eduardas Vaitkus ir eksparlamentaras Remigijus Žemaitaitis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA