REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 12 d. 23:52

E. Vaitkus pirmauja Šalčininkų ir Visagino savivaldybėse: padėjo rinkiminiai lankstinukai rusų kalba

Šalčininkai

Eduardas Vaitkus. ELTA / Josvydas Elinskas

Ūla KlimaševskaŠaltinis: ELTA


300888

Savarankiškai išsikėlusiam ir Kremliaus naratyvo skleidimu kaltinamam kandidatui prezidento rinkimuose Eduardui Vaitkui kol kas pirmaujant Šalčininkų ir Visagino savivaldybėse, jis pats tikina, kad tokį rezultatą lėmė išplatinti rinkiminiai lankstinukai rusų kalba.

„(Rezultatai – ELTA) nei džiugina, nei liūdina“, – apie palankius rezultatus savo štabe advokatų kontoroje „Misiūnas ir partneriai“ žurnalistams sakė E. Vaitkus

Anot prezidentu siekiančio tapti gydytojo, gyventojų palankumą lėmė šiose savivaldybėse išdalinti rinkiminiai lankstinukai su svarbiausiomis kandidato tezėmis. Pasak jo, lietuvių kalba jų išplatinta daugiau nei 200 tūkst., o rusų kalba – apie 17 tūkst., iš kurių didžioji dalis buvo išplatinta Visagine, likusi – Šalčininkuose.

„Ten yra surašyti elementarūs mano siekiai. Kad nereikia siekti nugalėti Rusijos, kad reikia su kaimynais draugauti ir surasti, kurioje vietoje mūsų nuomonės nesutaria. Pakartosiu seną išsireiškimą, kuriam ir Kinijos užsienio reikalų ministras pritarė – saugumas negali būti dalomas. Ten buvo kalba apie Europos saugumą – arba visos šalys, įskaitant ir Rusiją, yra saugios, arba visur nesaugu“, – aiškino jis.

Paklaustas apie lūkesčius galutiniams rezultatams, E. Vaitkus pabrėžė, kad jam „bet koks rezultatas bus geras“. Kiek anksčiau kandidatas teigė besitikintis patekti į antrąjį rinkimų turą.

Skelbiama, kad suskaičiavus 20 iš 35-ių apylinkių Šalčininkų rajone, po E. Vaitkaus rikiuojasi kol kas 24,14 proc. balsų turintis dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda.

Visagino savivaldybėje rezultatai yra panašūs. Nors čia kol kas yra suskaičiuota tik pirmoji apylinkė, 41,69 proc. dalyvavusiųjų taip pat palaikė E. Vaitkaus kandidatūrą, o 25,07 proc. balsavo už G. Nausėdą.

ELTA primena, kad sekmadienį vyko prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 59,37 proc. piliečių.

Dėl šalies vadovo posto varžėsi 8 kandidatai: antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Giedrimas Jeglinskas, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis, savarankiškai išsikėlę teisininkas Ignas Vėgėlė, gydytojas Eduardas Vaitkus ir eksparlamentaras Remigijus Žemaitaitis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA