REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Sausio 26 d. 08:23

E. Dobrowolska su kolegomis aptars ES bausmių sistemų veiksmingumą

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


290230

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska Briuselyje su kolegomis aptars Europos Sąjungos bausmių sistemų veiksmingumą.

Neformaliame ES Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos susitikime ketinama aptarti priemones, kurios padėtų suvienodinti bausmių vykdymo sistemų efektyvumą visose ES šalyse

Pasak ministerijos, tarp tokių priemonių yra mažų laisvės atėmimo vietų įstaigų plėtra.

E. Dobrowolskos teigimu, mažas nuteistųjų skaičius bausmės atlikimo vietose leidžia užtikrinti efektyvų darbą su jais, jų veiksmingą socialinę integraciją į visuomenę ir priežiūrą.

„Tiek Jungtinės Tautos, tiek Europos Sąjunga pabrėžia sulaikytųjų ir nuteistųjų reintegracijos ir reabilitacijos svarbą. Mažų bausmės atlikimo vietų plėtra ES valstybių narių bausmių vykdymo sistemose prisidėtų ir prie glaudesnio teisminio bendradarbiavimo šioje srityje“, – teigia ministrė.

Anot jos, vienos valstybės narės užtikrinimas kitai valstybei narei, jog perduodamas nuteistasis atliks bausmę mažoje bausmės atlikimo įstaigoje, galėtų „pagreitinti teismų sprendimų įgyvendinimą ir nuteistųjų perdavimo procedūras“.

Vizito Briuselyje metu E. Dobrowolska taip pat dalyvaus dvišaliame susitikime su Lenkijos kolega Adamu Bodnaru. Susitikimo metu daugiausia dėmesio bus skiriama teisinės pagalbos priemonių užtikrinimui Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą kontekste ir šalių bendradarbiavimo jungtinėje tyrimų grupėje aspektams.

Tai – pirmasis E. Dobrowolskos ir A. Bodnar susitikimas po 2023 metų parlamento rinkimų Lenkijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA