REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 23 d. 10:28

E. Dobrovolska apie I. Vėgėlės kalbą: matome, kad ta kalba pakankamai politiška

Lietuva

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


185456

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska teigia, kad savaitgalį Visuotiniame advokatų tarybos susirinkime Birštone pasakyta tarybos pirmininko Igno Vėgėlės kalba tėra jo paties, o ne visos advokatūros pozicija.

„Tai yra pirmininko pasirinkimas, bet iš tų raštų, kuriuos oficialiai esame gavę, tai kiek kartų advokatūros taryba kreipėsi į ministeriją, visada išreiškė tiek testavimo, tiek vakcinavimo norą“, – pirmadienį prieš Vyriausybės posėdį atsakinėdama į žurnalistų klausimus sakė E. Dobrovolska.

Ministrė kalboje įžvelgė ir politikos elementų.

„Kadangi asmeniškai dalyvavau susirinkime, sveikinimo žodyje, tikėjausi, kad bus susieta su advokatūros veikla. Matome, ta kalba buvo pakankamai politiška“, – tvirtino ji

Tačiau E. Dobrovolska nesureikšmino to, kad I. Vėgėlės kalba susilaukė tokio dėmesio socialiniuose tinkluose. Pasak jos, nemažai žmonių taip pat dalinosi ir priešinga kitų teisininkų pozicija.

„Daug teisininkų bendruomenės narių pasisakė ir vertino tą kalbą, kurių nuomone dalinamasi tiek socialiniuose tinkluose, tiek žiniasklaidoje, tai atitinkamai ta nuomonių įvairovė yra demokratijos pagrindas“, – kalbėjo teisingumo ministrė.

ELTA primena, kad savaitgalį Birštone sakytoje ir nevienareikšmiškai įvertintoje kalboje advokatų tarybos pirmininkas I. Vėgėlė kritikavo galimybių pasą, Pasaulio sveikatos organizaciją, o kalbėdamas apie valstybės taikomus ribojimus pandemijos metu teigė, kad šie pažeidžia žmogaus teises.REDAKCIJA REKOMENDUOJA