REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 27 d. 16:41

Duris atvėrė naujieji Marijampolės savivaldybės grupinio gyvenimo namai

Marijampolė

Etaplius.ltŠaltinis: Marijampolės savivaldybės inf.


293288

Šiandien duris atvėrė pirmieji iš trijų naujųjų Marijampolės savivaldybės grupinio gyvenimo namų – „Gedimino namai“. Atidarymo šventėje dalyvavo Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Rimantas Norvila, LR socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemerai Agnė Pavelčikienė, Artūras Visockis ir Valdas Tumelis, Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, Marijampolės savivaldybės tarybos nariai, taip pat prie projekto įgyvendinimo prisidėję Savivaldybės administracijos specialistai, socialiniai partneriai ir kiti svečiai.

Sveikindamas naujųjų grupinio gyvenimo namų bendruomenę, P. Isoda džiaugėsi institucijų bendro darbo rezultatu: „Šiandien yra ypatinga diena, nes galime džiaugtis įgyvendinto projekto rezultatais – oficialiai atidarome vienus iš trijų grupinio gyvenimo namų. Mums tai atrodo svarbaus darbo pabaiga, kitiems tai yra naujų galimybių ir naujo gyvenimo pradžia. Ačiū visiems, kurie nuo pat pradžių tikėjo šiuo projektu ir padarė viską, kad šiandien peržengtume per naujųjų Grupinio gyvenimo namų slenkstį“.

Gedimino g. 27A įkurti grupinio gyvenimo namai yra viena iš projekto „Socialinių paslaugų infrastruktūros tinklo sukūrimas ir plėtra asmenims, turintiems proto ir (arba) psichikos negalią Marijampolės savivaldybėje“ dalių. Netrukus naujuosiuose namuose apsigyvens 10 suaugusių asmenų.

Sveikindamas šventės svečius, A. Visockis džiaugėsi, kad rūpestis silpnesniais stiprina visą bendruomenę: „Nepaprastai džiaugiuosi, kad nuo šiol dar daugiau mūsų bendruomenės narių galės gyventi oriai. Rūpestis silpnesniais, susitelkimas dėl bendro tikslo padeda stiprėti mūsų bendruomenei, juk ne be reikalo sakoma, kad stiprūs visi kartu esame tiek, kiek stiprus silpniausias iš mūsų. Socialinių paslaugų plėtra yra vienas iš mūsų savivaldybės prioritetų, todėl stengiamės, kad negalią turintys žmonės jaustųsi lygiaverčiais bendruomenės nariais bei nevaržomai dalyvautų savivaldybės socialiniame ir kultūriniame gyvenime“.

Grupinio gyvenimo namų plėtra Marijampolės savivaldybėje įgyvendinama iš Valstybės investicijų programos ir Europos Sąjungos fondų lėšų. Namų Gedimino g. statybų vertė apie 700 tūkst. eurų. Naujųjų namų gyventojai gyvens vienviečiuose arba dviviečiuose kambariuose, o laisvalaikiui skirta bendra poilsio erdvė sujungta su erdvia virtuve.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo viceministrės V. Augienės, Marijampolės savivaldybė yra pavyzdys likusiai Lietuvai, kaip reikia įgyvendinti institucinės globos pertvarkos projektus. Nors Lietuvoje statomi ne vieni grupinio gyvenimo namai, tačiau Marijampolėje jie atidaryti bene pirmieji šalyje.

Marijampolės savivaldybės tarybos Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas džiaugėsi neįgaliųjų įsitraukimu į Marijampolės bendruomenės gyvenimą, o ypač sportą. Pasak jo, neįgalieji yra tokie patys kaip visi, o dažnai net labiau atkaklūs ir motyvuoti, todėl turime gerbti ir rūpintis šiais žmonėmis.

Plėtojant grupinio gyvenimo namų tinklą siekiama, kad neįgalieji gyventų kaip įmanoma labiau įprastą gyvenimą ir taip suteikti galimybę pasijusti oriu žmogumi dalyvaujant kasdieniame visuomenės gyvenime, įsiliejant į naujas užimtumo veiklas, bendraujant su kaimynais ar užsiimant daržininkyste.

Planuojama, kad netrukus duris atvers ir kiti du grupinio gyvenimo namai Vasaros ir Uosių gatvėse. Juose įsikurs dar 20 asmenų, visą parą bus užtikrinta specialistų komandos pagalba. Vienuose namuose apsigyvens raidos sutrikimų turintys vaikai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA