REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 16 d. 11:46

Dujų tiekimą Pasvalio rajone sprogusiam dujotiekiui planuojama atnaujinti pirmadienį

Pasvalys

Pasvalio r. savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Balčiūno socialinių tinklų nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


256592

Dujų perdavimo sistemos operatorė „Amber Grid“ pirmadienį planuoja atnaujinti dujų tiekimą į Latviją penktadienį sprogusiu bei sutvarkytu magistraliniu dujotiekiu Pasvalio rajone.

„Po penktadienį magistraliniame dujotiekyje Pasvalio rajone kilusio incidento šį savaitgalį buvo vykdomi dujotiekio atstatymo darbai. Lygiagrečiai buvo patikrinti ir gretimi dujotiekio ruožai. Suvirinimo siūlių rentgeno tyrimas parodė, kad dujotiekį eksploatuoti saugu“, – pirmadienį pranešė „Amber Grid“.

Pasak bendrovės, 2011 ir 2016 metais tikrinant vamzdyną pažeidimų nebuvo nustatyta, jo patikra buvo suplanuota ir šiais metais.

„Amber Grid“ patvirtino, jog praėjusią savaitę netoli incidento vietos buvo keičiama dujotiekio izoliacinė įranga, o galimas šių darbų poveikis avarijai paaiškės teisėsaugai ir specialistams atlikus tyrimą.

Apie dujotiekio sprogimą ir kilusį gaisrą Pasvalio rajone, Vienkiemių kaime, pranešta penktadienį pavakare – dujotiekis po sprogimo degė atvira liepsna, o po keturių valandų ugnis užgeso išdegus dujoms, jų tiekimas Lietuvos vartotojams, pasak „Amber Grid“, iš esmės nebuvo sutrikęs.

Policija šeštadienį informavo pradėjusi ikiteisminį tyrimą, tačiau ji kol kas netiria tyčinės veiklos versijos. Tiriama, ar dujotiekis galėjo būti pažeistas dėl sunkiasvorės technikos.

„Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius anksčiau taip pat atmetė prielaidas dėl galimo tyčinio dujotiekio pažeidimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA