REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Rugsėjo 24 d. 16:20

Du Rusijos piliečiai dėl mobilizacijos paprašė prieglobsčio Latvijoje

Pasaulis

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


246682

Prieglobsčio Latvijoje dėl Rusijoje paskelbtos mobilizacijos iki šiol paprašė du Rusijos piliečiai, pranešė Latvijos užsienio reikalų ministras Kristapas Eklonas, pabrėžęs, kad mobilizacija Rusijoje savaime nėra pagrindas suteikti prieglobstį Latvijoje.

Anot jo, padėtis Latvijos-Rusijos pasienyje tebėra rami, Valstybės sienos apsaugos tarnyba yra sugriežtinusi kontrolę ir kruopščiai tikrina visus atvykstančiuosius.

Ministras pažymėjo, kad sieną kertančių žmonių toliau mažėja, o nuo rugsėjo 19 dienos, kai įsigaliojo apribojimai Rusijos piliečių atvykimui į Latviją, į šalį buvo neįleisti 23 Rusijos piliečiai.

„Mobilizacija Rusijoje savaime nėra pagrindas suteikti prieglobstį Latvijoje. Iki šiol prašymus suteikti prieglobstį dėl mobilizacijos pateikė du asmenys. Kiekvienas atvejis vertinamas atskirai, atsižvelgiant į, be kita ko, grėsmes nacionaliniam saugumui. Prieglobstis Latvijoje niekada nebuvo suteikiamas masiškai ir to niekada nebus“, – pabrėžė ministras.

Jo pranešime taip pat nurodoma, kad nė vienas Rusijos pilietis nekerta Latvijos sienos kaip turistas.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui šią savaitę paskelbus apie dalinę mobilizaciją vadinamajai specialiajai karinei operacijai Ukrainoje, Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius socialiniuose tinkluose parašė, kad Latvija saugumo sumetimais neišduos humanitarinių ar kitokių vizų išvengti mobilizacijos siekiantiems Rusijos piliečiams ir nepakeis rugsėjo 19 dieną įsigaliojusių apribojimų Rusijos piliečių atvykimui į Latviją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA