REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Kovo 15 d. 15:14

Du nuteistuosius nužudęs vyras pagrįstai įkalintas iki gyvos galvos

Vilnius

BNS/Fotobanko nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


261756

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį patvirtino laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę įkalinimo įstaigoje du nuteistuosius nužudžiusiam Dariui Eriksonui.

Šis teismo verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.

Vienas vyras nužudytas 2016 metų lapkritį Marijampolės pataisos namų kameroje – jis buvo pasmaugtas. Kitas vyras nužudytas 2018 metų gruodį tuomet veikusiame Lukiškių kalėjime, jis taip pat buvo smaugiamas. Sąmonę praradęs 1976 metais gimęs nukentėjusysis po kelių dienų mirė Santaros klinikose.

Nuteistasis anksčiau LAT posėdyje teigė, kad nusikalto dėl nesutarimo su bausmių vykdymo pareigūnais dėl laisvės atėmimo bausmės atlikimo vietos.

D. Eriksonas atskleidė, kad Lukiškėse jo nužudyto klaipėdiečio šeima padavė į teismą Kalėjimų departamentą, Teisingumo ministeriją ir Lukiškių kalėjimo teises perėmusius tuometinius Vilniaus pataisos namus.

Byla buvo nevieša ir 2021 metų liepą sudaryta taikos sutartimi nukentėjusiems valstybė sutiko sumokėti 25 tūkst. eurų.

Nužudytojo T. V. artimieji teigė, kad valstybės institucijos – Teisingumo ministerija, Kalėjimų departamentas ir Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas, kurio funkcijas po uždarymo perėmė Vilniaus pataisos namai, – neužtikrino asmens saugumo ir sudarė sąlygas jį nužudyti.

Už žmogžudystę Marijampolėje D. Eriksonas buvo nuteistas kalėti 16 metų, jau tada jis pripažintas pavojingu recidyvistu. Vėliau jam įvykdžius dar vieną žmogžudystę Lukiškėse, nauju nuosprendžiu skirtas įkalinimas iki gyvos galvos.

Abu nužudymus įkalinimo įstaigose D. Eriksonas įvykdė su kitais nuteistaisiais.

Bylos duomenimis, lipdamas iš konvojaus automobilio, D. Eriksonas pareiškė, kad kažką nužudys, tačiau pareigūnai į tai nesureagavo. Anksčiau jis raštu pranešė, kad jei bus iškeltas iš tuometinio Pravieniškių pataisos namų 3-iojo sektoriaus, ką nors nužudys, D. Eriksonas tvirtino, kad šis pataisos namų sektorius – vienintelė Lietuvos kalinimo įstaiga, kur nepatenka narkotikai. Be to, jis nenorėjo kalėti su tam tikrų kastų nuteistaisiais.

Kartu su 14 kartų teistu D. Eriksonu į ankštą Lukiškių kamerą buvo uždarytas 16 kartų, tarp jų ir už nužudymą, teistas Armandas Gonta, už finansinius nusikaltimus nuteistas klaipėdietis T. V. bei dar vienas asmuo.

D. Eriksonas smaugė T. V., paskui pagalbos parašė A. Gontos.

Lietuvoje laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos atlieka 101 asmuo.

2020 ir 2022 metais įkalinimas iki gyvos galvos skirtas dviem asmenis, 2021-aisiais – trims.REDAKCIJA REKOMENDUOJA