REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gegužės 26 d. 16:15

Du Kauno universitetai pasiūlė alternatyvų jungimosi variantą

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


4585

Kauno Vytauto Didžiojo (VDU) ir Aleksandro Stulginskio (ASU) universitetai penktadienį kreipėsi į Seimą ir Vyriausybę dėl planuojamos aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Abu universitetai pareiškė, kad yra nusprendę dėl jųdviejų susijungimo ir kartu nepritaria Valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano siekiui įsteigti Kauno universitetą, o kitus Kauno regione veikiančius universitetus (t. y. Aleksandro Stulginskio, Kauno technologijos, Lietuvos sporto ir Vytauto Didžiojo universitetus) reorganizuoti prijungiant prie naujai įsteigto Kauno universiteto.

Pasak ASU ir VDU atstovų, šių universitetų bendruomenės, kaip ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Taryba, laikosi tos pačios pozicijos, kad Kauno regione turi veikti trys universitetai: du specializuoti (sveikatos mokslų ir technologijų) ir vienas klasikinis (universalus) Vytauto Didžiojo universitetas.

Nurodoma, jog ASU ir VDU pradeda universitetų susijungimui reikalingų dokumentų rengimą ir kviečia Seimo ir Vyriausybės atstovus bendradarbiauti sprendžiant šių dviejų universitetų susijungimo įgyvendinimo klausimus.

Pareiškime, adresuotame Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui ir švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei, taip pat pažymima, kad ASU ir VDU pritaria Seimo ir Vyriausybės deklaruojamam mokslo ir studijų pertvarkos tikslui konsoliduoti išskaidytą Lietuvos aukštųjų mokyklų tinklą, siekiant spręsti valstybės funkcionavimui svarbias švietimo, mokslo ir kultūros problemas.

Dokumentą pasirašė VDU Tarybos pirmininkas, Prezidentas Valdas Adamkus, ASU Tarybos pirmininkas Edvardas Makelis, VDU Senato pirmininkas prof. Zigmas Lydeka, ASU Senato pirmininkas prof. Rimantas Velička, VDU rektorius prof. Juozas Augutis ir ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.


Pagal Vyriausybės darbo grupės siūlymus, po aukštojo mokslo reformos Vilniuje ir Kaune turėtų atsirasti du dideli jungtiniai universitetai. Vilniaus universitetas susijungtų su Mykolo Romerio, o Šiaulių universitetas taptų šito universiteto filialu. Kaune susijungtų Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo, Aleksandro Stulginskio, Lietuvos sporto ir Lietuvos edukologijos universitetai. Savarankiškais universitetais turėtų likti Vilniaus Gedimino technikos, Lietuvos sveikatos mokslų ir Klaipėdos universitetai bei Lietuvos karo akademija. Numatomos ir kitos permainos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA